Маленька Тетянка мешкає у великому місті, а її бабуся Катя – у селі. Батьки Тетянку до бабусі раніше привозили влітку, коли буяло й зеленіло навколо все. І в дівчинки справилося враження, що весною сама по собі виростає найрізноманітніша городина: редиска, суниці, салат, цибуля на пір’ячко, горох, огірки, помідори, морква та інша поживна смакота.
– Ох-хо-хо!.. Пора садити. Весняний день рік годує!
Бабуся взяла насіння різних культур, сапку, граблі, поливалку з водою та й подибала на город.
– Бабусю, а куди ви так зібралися? А куди ви збиратимете редиску, помідори й огірки? – запитала, продерши від сну очі, маленька онука.
Бабуся аж не втрималася від сміху.
– Ми ж оте все ще й не садили. Як же воно виросте?
Дівчинка хвостиком причепилася до бабусі. І коли додріботіла до городу та побачила тільки чорні грядки, трохи не розплакалася.
– Хочу редиски!.. Хочу гороху!.. Хочу вареної кукурудзи!.. – закомизилася вона. – Я не дружу… Я не дружу…
– З ким не дружиш, Тетянко?
– З оцим городом! З оцими грядками! Які вони ліниві!.. Пхе на них!..
– Сама ти лінива, і на тебе повертаємо твоє «Пхе»! – пролунало у відповідь Тетянці.
Але це був не бабусин голос. Та й сама бабуся у цей час обернулася до Тетянки з мовчазним виразом обличчя. Так хто ж це звертався до неї?
– Це хто дражниться? – запитала дівчинка.
– «Хто»? «Хто»? Ми, грядки! Візьмись краще бабці допомогти посадити оте все що вона принесла та полити добре. А як почуєш від нас «щиро дякуємо», вважай, що все правильно зробила. Й приходь до нас за кілька тижнів – зеленітимемо й буятимемо!
Та це дівчинці дуже не сподобалося! Як це «за кілька тижнів»? Хіба вона даремно тьопала своїми ніжками аж до грядок? І що побачила? Самі грядки ліниві, якщо на них не виросло нічого. Так і докорила їм: ви – ліниві, а не я!
– Ну то й смакуватимеш свою комизу та вередливість, якщо нічого не посієш до нашого м’якого й теплого грунту, та якщо не поллєш посаджене.
– Так, онучко! Так! – погодилася з ними бабуся Катя. – Ой, щось у мене поперек прихопив, заболів недоречно…
– Ану, мерщій допоможи бабусі, -- звернулися грядки до Тетянки. – Не то – бур’яни на нас виростуть.
– А сто таке «бур’яни» ?
– О-о!.. То такі задерикуваті чоловічки, які ганяються за лінивими й вередливими дівчатками, щипають їх, колять своїми противними колючками і ще й регочуть з того, а ще – не дають спати і їсти! О-о! – відповіли грядки.
– Бери, Тетяночко, ось це насіннячко: піддобрить до грядочок та посій та посій до канавок які я сапою проведу, – запропонувала бабуся.
– Давай-давай! Чого насупилась як небо перед дощем, – мовили грядки.
Дівчинка зрозуміла, що все ж краще не вередувати, а допомогти бабусі, бо грядки її думки наперед читають. Можливо вони й справді знають секрети свого зеленіння.
А на початку літа, коли Тетянку знову привезли до бабусі, вона, не гаячи ні хвилини, побігла до грядок, які засаджувала разом з бабусею. І очам своїм не повірила.
– Так, Тетяночко, це ми, твої грядки! От бачиш які ми зелені, з соковитими коренеплодами та іншими нашими поживними смаколиками. Зривай та їж, а ще – дякуй бабусі за те, що вона постійно нас поливала.
Бабуся вже подавала внучці маленьке відерце для збору першого врожаю, що виріс і завдяки допомозі донедавна вередливої та лінькуватої дівчинки.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design