- Вона зайшла і одразу стало тісно. Знаєте, є такі люди, які заповнюють собою весь простір. Вона саме така. Ніколи не сидить на місці, завжди кудись поспішає, щось вигадує, - усміхнувся чоловік у білому одязі, який сидів у шкіряному кріслі.
- Ерік, ваша дружина померла більше десяти років назад. Ви пам’ятаєте це, лише згадайте. Кінець вересня, ви везли її до лікарні. Але там їй не змогли допомогти. В цьому немає вашої провини. Так склалася доля. Та вона більше не може до вас приходити, не може вас перевідувати. Відпустіть її. Вам стане легше, - спокійно промовив сивий чоловік напроти.
- Я… Я пам’ятаю. Але вона була тут. Ви не подумайте, це не галюцинації. В мене їх вже давно немає. Вона справді була тут. Принесла мені справжню арабську каву, яку я завжди любив. Моя кохана Елізабет. Вона не примара, - надривно крикнув чоловік, вчепившись в ручки крісла так, що побілили пальці.
- Ви повинні усвідомити той факт, що ваша дружина померла. Зрозумійте це, інакше, ми не зможемо вам допомогти, - чоловік суворо подивився на Еріка спідлоба та записав щось до блокноту, поцяткованому чорним мереживом маленьких літер.
- Ви не вірите мені. Я не знаю, як переконати вас у цьому, але це правда. Я не вмію брехати, - сумно сказав Ерік зціпивши руки у замок.
- Ні-ні! Я ні в якому разі не кажу, що ви брешете, просто ви по-своєму сприймаєте дійсність, - наче виправдовуючись промовив лікар.
- Можна я піду? Я втомився, - жалісно протягнув Ерік потупивши погляд.
- Так-так, звісно. Ідіть, я буду чекати вас завтра о дев’ятій ранку, - сказав лікар та протягнув руку Еріку.
Сутула спина білою плямою розтанула у дверях. Професор Лайтвуд зітхнув та підійшов до вікна. Осінь вже по-хазяйські зайняла все навкруги. Різнобарвне листя вкривало доріжки, вимощені червоною бруківкою. Смуга похмурого ліса тягнулася далеко за обрій. Сонце несміливо визирало із-за кудлатих, сіро-білих хмар.
Лікар відвернувся від вікна та сів за стіл. Він працював у психіатричній лікарні вже більше тридцяти років. Чого він тільки не бачив, спочатку йому навіть здавалося, що він сам збожеволів. Зберегти здоровий глузд, коли з тобою хоче поговорити сам Наполеон Бонапарт, а у приймальній єдиноріг б’є копитом та псує недешевий паркет, досить важко. Але професору Лайтвуду це вдалося. З роками він навчився проводити своєрідну межу між роботою та особистим життям. Це значно полегшило його існування. Тому професор вважав себе повністю адекватною та здоровою людиною.
Поставивши папку з надписом «Ерік Клаусер» до картотеки, лікар вже збирався залишити свій кабінет, коли пролунав стукіт у двері.
- Відчинено. Заходьте, - відізвався професор.
Двері відчинилися, до кабінету зайшла висока жінка у яскраво-білій сукні. Волосся темним оксамитом спадало нижче плечей. Жінка приємно посміхнулася та сказала:
- Я б хотіла з вами поговорити про стан одного з ваших пацієнтів.
- Про кого саме? – поцікавився лікар.
- Ерік Клаусер, мабуть, пам’ятаєте такого, - знову посміхнулася жінка.
- На жаль, чи, на щастя, я пам’ятаю всіх своїх пацієнтів. У яких стосунках ви з пацієнтом?
- У прекрасних. Я його дружина. Елізабет Клаусер.
Професор Лайтвуд вважав себе повністю адекватною та здоровою людиною, але лише до цього моменту…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design