Мій друже, розповім я тобі одну бувальщину. Розвісь свої вуха і слухай, протри окуляри і їж очима цей текст.
Сталося це тоді, коли Україною правив Якунович і здавалося, що бути йому лукашенкою. Тобто, за часів розквіту династії Янь, коли Федоровичу навіть у страшному сні не могло наснитися, що він стане живим і легітимним у Ростові.
Працював я тоді консультантом в "Є" і регулярно їздив до Києва заробляти консультантську копійчину. І досить часто доводилося мені вертатися додому останньою електричкою. Друже, чи ти знаєш, що таке остання електричка на Фастів? Це таке явище, що я навіть не впевнений, чи вистачило би в Котляревського слів, щоби його описати. Там, наприклад, є дві двохжильні та восьмиядерні сивілли, котрі напихують у клітчасті сумки по три-чотири ящики пива і гарячково бігають одна поперед одної вагонами. Бо п'ють там з епічним розмахом, і пропозиція не встигає за попитом. Одного разу мій сусід по купе усі півтори години шляху безперервно пив. Після сьомої пляшки я перестав рахувати. Ви скажете, що в людину стільки не влізе, а я не стану сперечатися. Може й не влізе. Я під того хлопця не заглядав і чи він не протікав не знаю.
Ще там їде багато бомжів, які вдень промишляють у столиці, а ночувати їдуть до Фастова. Бо в Києві на вокзалі міліція ганяє, а там - ні.
А ще... Ні, більше про цей атракціон я тобі нічого не скажу, хай над ним лишиться серпанок загадковості, який вабитиме твоє спрагле пригод серце.
Так от, вертався я якось додому. Поїзд прибув на кінцеву, я став в чергу на вихід (з останньої електрички кожен хоче вийти першим, ніби щоб встигнути на маршрутку, а насправді щоби не будити п'яних бомжів. Є така собі пасажирська етика: якщо виходиш з вагону останній - розтруси того, хто заспав, ким би той не був. Хто того не дотримується, той падло і гамно. Бо якщо ти не розбудиш, то його будити прийде міліція, а з тими рібятами всяко буває, сам знаєш). Аж раптом до мене якийсь дядько: "Браток, поможи бабулю винести". Дивлюся, сидить бабуля - ніг від коліна нема. З лікарні після ампутації їде. Ну я шо? Не лишати ж її міліції. Взялися ми з дядьком - він з одного боку, я з іншого - несемо до зали очікування. Бабуля хоч і сухенька, ще й без ніг, а важка. І з кожним кроком чомусь важчає. Донесли якось, посадили в крісло. Вона дякує, каже, що по неї родичі під'їдуть. Ми їй доброї ночі побажали і розпрощалися.
Рано повзу на тягу о 6:45. Піднімаюся з переходу, а на поверхні зима, темно, вікна вокзальні світяться. Зирк - у залі очікування бабуля сидить, де вчора посадили. Подивився, та й тулю далі на морозі. Вже турнікети пройшов, а тоді думаю, шо це ж її чогось не забрали. Піду, думаю, спитаю. Вертаюся, та до неї: "А чого це вас не забрали?" А вона: "Ой, синок, мені до Києва треба". Нормальний розклад, думаю. Коротше, вийшов на двір, зустрів двох Саньків. "Пішли, - кажу, - пацани, бабульку в тягу занесем". Взяли ми її з одним Саньком, другий санькову сумку взяв. Людей багато, штовхаються. Саньок несе і "обережно, фарба!" кричить. Розступаються трохи, пускають. Занесли, посадили. Саньок, що ніс бабулю, пішов на святошинську тягу, а той, що ніс сумку, розчинився у натовпі. Їдемо з бабцею - вона біля дверей, я через три купе - і я міркую, що в Києві її ще треба буде до вокзалу донести. Можна, звичайно, відморозитись і звалити, а з іншого боку - незручно якось, бабуля вже наче рідна. Коротше, в Києві попросив одного вусатого дядька, занесли її у вокзал. Дядько пішов, а я раптом здогадався, що вона ж годин з дванадцять не їла. Віддав їй свого тормозка, аж тут біда - їсти є що, а нема чим. Пішов до одного шалману, питаюся за пластикову ложку. "25 копійок." - кажуть. Я по кишенях, а там тільки проїзний на тягу (на Золоті ворота я ходив пішки). Хоч у людей жебрай. Але якраз знайшов 25 коп. під сусіднім ларьком. Купив ложку, віддав бабці. Вона трохи комизилася, хотіла тормозка мені повернути, але упросив взяти, та й пішов консультанствувати.
Весь день про неї згадував. А як ввечері йшов на вокзал, то тільки й молився, щоб її вже там не було. Бо вчетверте її нести мене не гріло. З яким страхом я заглядав до зали очікування - словами не передати. Обійшов усю залу - її не було. Я з величезним полегшенням видихнув і поїхав додому.
Мораль: поступися ближньому можливістю поносити бабулю і не роби добро крізь зуби, бо є небезпека зненавидіти того, кому те добро робиш.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design