Де Крим - а де Рим!
Де Русь-Україна – а де Палестина-Юдея! Однак українсько-жидівські стосунки мають тисячолітню історію, про що ми мало або зовсім поінформовані. (зацікавлених відсилаю до Історії української міфології, або до «Словника давньоукраїнської міфології» С.Плачинди)
Коли ж тоді жиди появились на нашій землі? Дуже давно, але за посилений наплив треба вважати час панування Казимира ІІІ. Як відомо був час, коли з країв Європи жидів просто виганяли, а в Росію не впускали. В 1563 році цар Іван Грозний наказав всіх жидів втопити в річці Двіні враз з жінками і дітьми, якщо вони не охрестяться. І до 1905 року жиди не мали права поселятися на російських землях. Все це спричинилось до того, що чисельність жидівського населення на українських землях зростала. На протязі віків наші містечка були властиво жидівськими, в багатьох містах жиди становили значний відсоток а то і більшість мешканців. Вони опанували торгівлю, ремесло, промисловість (менше) капітал. Так вони вросли в український світ на землях як під московською так і під австрійсько окупаціями але зберігали свою релігійну спільноту, що була визначником їх національності. Що належить підкреслити, абсолютна більшість жидівського населення володіла українською мовою.
Українська ЦР вже в 1917 р. надала національним меншинам, в тому і жидам, персональну автономію, що спричинилось до активізації їх національного життя.
В жовтні 1918 р. Українські національні збори у Львові в своїй постанові оголосили: «Всі національні меншини, при чому євреї визнаються за окрему націю, (курсив мій) повинні прислати в Укр.. Нац. Раду у Львів своїх представників».
Тоді то жиди почали творити свої організації і міліцію. На базі жидівської міліції в Тернополі в червні 1919 року був створений Жидівський військовий курінь в складі І-го корпусу УГА, командиром якого був поручник С. Ляйберг. Курінь складався з трьох сотень піхоти, кулеметної сотні, чети кінноти, чети саперів і чети зв»язку.
Курінь брав участь і відзначився в боях проти агресії польських військ на ЗУНР в 1919 р. , а в липні 1919 р. проти московських більшовиків в районі Бердичева і Вінниці. та в поході на Київ. В половині 1920 р. в наслідок боїв з більшовиками і тифу Курінь втратив 2/3 особового складу і був розформований, його бійців розподілили по інших частинах УГА
Командир Куреня С. Ляйнберг був полонений поляками і страчений
Така коротка героїчна історія боротьби наших народів за свою волю на нашій землі
Жидівський Курінь в українському війську це історичний феномен в нашій і жидівській історії, адже історія записала лише ще тільки один такий факт: в 1917 р. у Великій Британії (ВБ) був створений жидівський військовий підрозділ в Палестині і воював проти Туреччини, за що ВБ надала жидам т.зв. «право до власного дому» (право поселятися в історичній Палестині), якого жиди були позбавлені майже дві тисячі літ. В історії цей акт отримав назву «Декларація Бальфурв» (а)
Висновок: Треба пізнавати і розкривати на світло Боже славні сторінки стосунків між народами, а нами і жидами зокрема і поборювати негативні стереотипи.
Степан Семенюк
---------------------
а). В роки Першої світової війни Велика Британія була блокована німцями і не мала господарчих зв’язків зі своїми колоніями, була позбавлена достав сировини й різних матеріалів, в тому ї каучуку, який тоді був стратегічною сировиною. І тоді власне проф.. Weizmann Chaim опрацював спосіб виробництва штучного каучуку, що мало для ВБ, у певній мірі, ратівне значення. Прем»єр ВБ LLOYD GEORGE в своїх Спогадах згадує, що коли він запитав Веіцманна як і чим Уряд Його королівської Величності може йму віддячитись, той відповів:
- Зробіть щось для мого бідного народу (!)
Тоді МЗС ВБ BALFOUR ARTUR повідомив фінансового магната Ротшильда,що Велика Британія готова сприяти в створенню «національного вогнища жидівського народу» на історичній батьківщині – Палестині. Так постала «Декларація Бальфурв в листопаді 1917 року і був створений жидівський військовий підрозділ. А проф.. Веїцманн у 1948 році став першим президентом держави ЇЗРАЇЛЬ
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design