Вони ніколи не освічувалися одне одному. Ніколи не дарували подарунків, не запрошували в кіно чи до ресторану. Не розказували про свої стосунки іншим, бо, знали, яке тонке та ламке майбутнє.
- Іванна?
-А?
- Як тобі таке: «Літніми вечорами я часто згадував аромат твоєї весни».
- Ні, це не те.
Вітер бавився з шибками, а дерева хилилися наче балерини на тренуванні біля станка. Листочки кружляли усюди, деякі вдарялися об будинок, намагаючись зіштовхнути його з місця. Вони на мить стали схожими на людей.
- А мені ніколи не подобалось твоє ім’я, Іван.
Чоловік усміхнувся.
- Це смішно. Вони ж схожі. Майже однакові.
Іванна поглянула у вікно.
Листки все ще несамовито виконували все нові й нові викрутаси, збиваючи з пантелику перехожих. Дощу сьогодні не буде.
- Тобі не бути письменником. Знайди інше хобі .
Іван образився. Вкотре.
Важко визнавати власну нікчемність. Тому листки завжди галасливі восени. Це просто надмірна емоціональність. Прикро, що не даси таблетку витвору природи. Але на що ж тоді дивитися через скляний телевізор в стіні? На легковажних та трохи дурних підлітків, що групкою зібралися біля лави? Там в них пиво та цигарки?
«От тому й не буде він письменником. Вид з вікна не той. І думки в результаті не ті.»
Іванна ніколи не любила людей, що пишуть. І літературу як предмет у школі. Особливо вона ненавиділа історії про кохання і повсякденність. Єдине, що читала жінка в будь-яких творах, це опис природи. Тоді в її уяві вимальовувався чудовий світ, не такий як інші. Вона раділа тому, що у книзі не було малюнків, які б відображали цей уривок, бо він тільки для неї. В якійсь мірі це егоїзм. Але ж Іванна така і є.
- Я все ж допишу і потім дам тобі почитати.
- Ти знаєш мою відповідь. Вона незмінна.
- Головне – ти її знаєш.
Іван відійшов від письмового стола і теж подивився у вікно. Жінка здивувалася.
- Не будеш дописувати?
- Буду, згодом.
Дощ пішов наступного ранку. Всю ніч хмари накопичували сльози, важкі зітхання й хвилювання. На світанку вони вже стали надто великими.
Іванна прокинулась від перших крапель. Штовхнувши Івана, що спав поруч, вона побігла на балкон.
- Ні-ні, не треба. .. Ще п’ять хвилин ,– сонно бурмотів невдаха -письменник.
На балконі по-справжньому запахло осінню. Квартира нечутно дихала через відкрите вікно. Запах цей було чутно і у вересні, але зараз він став більш вираженим, терпким та свіжим.
- Ми йдемо гуляти! – закричала Іванна, повернувшись до спальні.
Іван прокинувся. Він вже звик пробуджуватися саме так, під голосні вигуки чи стусани.
У них в серцях все ще живуть підлітки і не дають дихати дорослим життям.
Вони пішли в парк, що поблизу будинку.
Іванна помітила, що людей майже немає. Тільки вдалечині сусід з четвертого поверху вигулював шоколадного лабрадора і жінка з дев’яносто восьмої квартири самотньо сиділа на лаві, зелена фарба на якій давно засохла і майже відлущилась. Кажуть, ця жінка втратила чоловіка та сина. Тепер потроху божеволіє, от і сидить і парку , мовчки чекаючи їх повернення, не залежно від погоди. Іван зауважив, що це зовсім не дивно дві-три людини в парку о сьомій ранку в четвер.
- Думаєш?
- Впевнений.
Розмова обірвалася. Вони знову затихли. Чоловік дивився під ноги, рахуючи кроки чи обґрунтовуючи нові думки, які потрапили в голову. Жінка дивилася на дерева і мріяла про те, що колись стане вишнею і зацвіте. Слова ніяк не утворювалися. Лиш усередині, нездатні пролунати, переплітаючись із згустком теплого вдихнутого повітря. Так вони ще довго гуляли, тихо, майже беззвучно. Лише руки з’єднували тіла, їх тепло – серця. Неначе невидимі сигнали переходили через пальці і вдаряли у мозок. Тому й не сперечалися куди йти і скільки. І розуміли усе.
Дощ не збільшувався. Краплі рівномірно падали, наче за чітко відрепетируваним сценарієм. На парасольках лунала музика, одна і та сама – мелодія ударів, осінніх дощів.
Порожня квартира сонно існувала. Рухи та розмови людей, що живуть у ній, тільки турбують мирне буття.
- Влітку, мабуть, все зміниться, - пробурмотіла Іванна, витираючи з полиці пил. Рука сміливо прослизнула між керамічними фігурками дівчаток-фей і скриньками, подарованими подругами.
- Чому б тобі не вийняти все з полиці і витерти повністю? – спитав Іван, що стояв поруч і вимальовував щось на екрані запиленого телевізора.
- Не хочу нічого змінювати.
- Іноді мені здається, що творча людина тут ти.
- Не кажи так. Це лише мої думки. Вони не повинні тебе турбувати. Мабуть, якщо розгребти всі нагромаджені спогади і почуття в моїй душі, розставити їх на місця…
Знаєш, я все ж вірю в твій успіх.
«Сьогодні справді дивний день. Вперше вона не така різка та впевнена у тому, що народжують її уста»
- Іди-но сюди, я тебе поцілую.
Іванна слухняно прилинула до нього.
«Чому все завжди так спокійно з ним? Я ж певно нестерпна.»
- Знаєш, Іване, все коли-небудь зміниться. І пейзажі за вікном, і ти. Я хвилююся.
Чоловік всміхнувся і вдихнув запах її тіла.
- Чому?
- Не хочу зливатися з світом: цим будинком, парком, погодою, людьми. Не хочу.
- І не будеш, - спокійно відповів Іван.
«Лиш дай відчути той справжній аромат. Ні-ні, не весни. Аромат твоїх думок, твого власного світу, що росте із сторінок книги і народжує новий погляд на життя, урівноважений, але приглушеним криком душі, далеко-далеко, що й не почуєш ніколи»
У всього є логічне закінчення. Але воно надто стрімке, щоб усвідомити усю його логіку.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design