В липні завжди здається, що життя нескінченне, а літня благодать найщедріша. Сонечко сходить рано, а котиться за обрій пізно, тому і день довгий-довженний. Аби не було телевізора то в міській квартирі, пенсіонеру, хоть вовком вий, хоть заріжся, а тому Валерій Прокопович дочекавшись вечірніх новин і впевнившись, що світова криза нас не омине, брав ціпок в праву руку і йшов на прогулянку до міського парку культури і відпочинку.
Він йшов завжди неспішно, дорогу, навіть на пішохідному перетину, долав з острахом бути розчавленим нетерплячими клятими «шумахерами» - так він звав усіх, хто їздив на іномарках. Ідучи, розглядав молодь, милувався людським приплодом, що іноді верещав у дитячих колясочках. «Бач, не даром такі гроші за малечу зараз платять» - думав про себе він, - «а з нас, раніше, за бездітність податок брали, сто чортів їм в печінку».
Асфальт, після денної спеки, пихкотів жаром і пилюкою. Хотілося вже присісти, щоб схлинув набряк з ніг, та може доведеться з ким словечком перекинутися, бо вдома, з дружиною вже давно-давнісінько все переговорене, все перетовчене в подружній ступі, а хотілося б почути свіжу думку від молоді, якщо вони здатні про щось думати.
У парку всі лавочки були зайняті відпочиваючими, в основному молоддю. Регіт, в перемішку з лайливим суржиком, хвилював Валерія Прокоповича вбиваючи сподівання на спокійний відпочинок. Молодь палила, пила пиво з пляшок, лускала насіння, хрумтіла чіпсами, гойдала свої ще несвідомі чада у пречудних колясках зроблених на китайський манер.
На одній лавочці двоє парубків сиділо на бильці, а ногами в кросівках човгали по сидінню, щось смішне розповідали, дівчата стояли поруч і верещали від сміху. Валерій Прокопович хотів присісти, послухати молодь.
- Стоп, стоп старче, тут зайнято, - рявкнув парубок з пляшкою в руці, - та й поїзд наш їде в «завтра», а вам треба на той, що «вчора».
Від гостроти, на його думку сказаного, молодь залилася сміхом. Той хто пив пиво чмихнув так, що оббризкав дівчат, а ті його вкрили образним матюком. Валерій Прокопович не знітився і вже, всупереч парубкам, хотів присісти, коли другий парубок аж визвірився на нього:
- Кому сказали, ану брись звідціля! Тобі, старий, вже на Калинівку пора (мав на увазі цвинтар) а ти все на дівок зириш.
Його ліва рука була ударною і ось зараз, майже через півсторіччя умовний рефлекс спрацював блискавично, голова парубка хитнулася назад і потягла за собою сідницю. Зробивши сальто-мортале парубок схопився на ноги, відбіг метрів на десять і щосили крикнув:
- Старий маразматик, з глузду з’їхав!? - парубок тримався за підборіддя. Молодь, як вітром здуло.
- Я тобі зараз покажу хто маразматик, - Валерій Прокопович замахнувся ціпком у пустоту. Навкруги хіхікання стихло в очікуванні розв’язки непорозуміння. Свідки баченого дивилися в його бік.
Валерій Прокопович важко зітхнув, потів промовив сам до себе: «А якими ж повиростають ті, котрих пускають на світ Божий заради грошей?»
Прогулянка була невдалою, він пошкутильгав додому. Позаду шушукались відпочиваючі.
- Напоролися хлопці на Попенченка.
- А хто це?
- О, цей дідок-сила. Колись, казав мій предок (мовив парубок з зачіскою під бокс) він, у семи десяті роки, був чемпіоном України, всі знали його знаменитий хук зліва.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design