Сторож поворушив палаючі дрова у вогнищі. Підгорнув жар, прикрив картоплю і зітхнув:
-Картопля в цьому році ні к бісу. Сонце пекло так, що не пригадую, чи й було таке раніше. Так от… А он у Василя Комара, на Поцупівці, картопля гарна. Сам бачив. Така велика, як кулак завбільшки. Так от… Там, правда, і земелька краща… Та й дощ туди заходив.
- А що то за Поцупівка така? – запитав я.
- Та хутір… Отам за греблею, чи як воно… Вулиця. Поселення, одним словом. Там зо два десятки хат.
- Дивна якась назва, як для хутора. І хто там живе? Що за люди?
- Та нормальні люди. Звичайнісінькі. А хутір назвали так, через пригоду, що трапилась давненько.
Семенович взяв з вогнища тліючи галузку й підкурив самокрутку.
-Так от… Ось слухай. Був у нашому колгоспі головою правління Кіндрат Гнатович Брага. Скорочено КГБ. Лютий і самодур, якого світ не бачив. Матері почали було вже й дітей ним лякати. Бувало чути: « Ах, ти ж, розбишака, такий! Віддам тебе КГБе». Морда в нього завжди була червона – хоч прикурюй. Так от… То все від зарядки. Якої? Він перед роботою, кожний раз завертав до «дами свого серця» Дуськи Поліварші, на кухоль коньяка. Дуська була завмагом в селі і торгувала вдень і вночі. Вночі пляшка коштувала цілу десятку! Так от … Одного разу, під Новий рік, голова поїхав з «дамою серця» по дитячі подарунки до райбази. «Голубки» затримались в ресторані і повертались додому вже затемна. Так от… Кіндрат, розімлівши від ресторану й гарячої Дуськи поруч, проїжджаючи через греблю на Поцупівці, з’їхав у ставок та й перекинувся. Всі залишились живі, а от подарунки розлетілись з ящиків по всьому ставку. Так от… А надворі ж темно, хоч в око стрель! Поки голова з Дуською ходили за допомогою, поки Петро Чорний заводив трактора та їхав до греблі, подарунки щезли. Всі. Поцупили. Так от… Знайшли тільки два пакунки. От з тих пір і прилипло оте – Поцупівка. Так от…
Сторож кинув недопалок в багаття і поворушив жар. А я сидів і не знав – вірити чи ні його байці. Все ніби й правдиво і логічно та все ж…
-Ну ви, Семеновичу, і мастак на вигадки! Мені розказували, що назва походить від того, що козаки тут дівчину поцупили. Тобто - вкрали. Колись в давнину.
Семенович, дістаючи з вогнища картоплю, хитрим поглядом зиркнув на мене. Хвильку помовчавши, підсумував:
-Може воно й так. Та я сам чув того разу, як голова репетував на весь хутір: « Поцупили, поцупили!!!» Так от…
… Дотлівають жаринки у вогнищі червоно-білим мерехтінням… Повний місяць піднявся над лісом і на ставку з’явилась золотава стежина. Тихо… Тільки чутне поодиноке кумкання жаб та тихий плескіт риби на воді. Природа відпочиває після денної спеки…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design