Коротенька історія, яка нагадала мені класику, але, так би мовити, на новому витку історичної спіралі. Можливо, я не правий і насправді нічого такого особливо цікавого для загалу в ній нема. Можливо, нема також і жодних паралелей з Хемінгвеєвим «Старим і морем», а вірніше – старим і його рибиною. Та й, чесно кажучи, читав я той креатив давно-давно в школі і ще й по хрестоматії.
Взагалі, зустрілися біля під’їзду із сусідом, слово за слово – розговорилися. І чомусь мова зайшла про мишей, які дошкуляють нашому народонаселенню. Я згадав, що у мами в селі нема від них рятунку, особливо з настанням зими. А він каже: «Та що – село, що – миші! Он у нашого спільного знайомого Віті в сусідньому під’їзді на першому поверсі щур завівся». Треба пояснити, що той спільний знайомий є одночасно і інвалідом з ампутованими ногами і алкоголіком. Як цей, в принципі ще молодий мужик, адже йому тільки ледь за сорок, дожився до такого, то окрема довга і темна історія. При чому історія не тільки довга і темна, а ще й сумна і сто відсотків містична, адже раціонально пояснити, як стільки нещасть може звалитися на одну окремо взяту людину, неможливо. І якщо спробувати всі пережиті ним біди записати на папері, то виникне враження, що з одною людиною такого трапитися не може і насправді то сума трагедій десятка невдах. Однак, як би там не було, зараз ця людина доживає свій вік без ніг, прикутою до візка. І от в нього в квартирі завівся щур. Зрозуміло, що не білий – декоративний, звичайний - сірий-дикий. Популярний народний боротьби з таким щуром полягає в годуванні його сумішшю гіпсу, товченого скла та борошна. Також, вважають, що з усіх видів скла найбільше щурі полюбляють скло лампочок. А може справа в тому, що воно найлегше товчеться. Замість гіпсу деякі джерела радять давати цемент. Аналогічно, сумішшю цементу, піску та скла конопатять діри, через які щурі потрапляють в приміщення. Саме так і вчинили друзі головного героя цієї історії: дірку заліпили, щура погодували. Принцип дії цієї суміші полягає в тому, що гіпс або цемент потрапляючи у внутрощі щура зволожуються і застигають. Товчене скло, кажуть, також робить свою чорну справу. Так от, сталося так, що щур поїв цієї підступної страви і залишився у квартирі. «Ловили ми його ловили, – розказує сусід, – але зловити не можемо. То Вітя – так звуть власника щура – розказував, що ще днів з п’ять той щур здихав - шарудів десь за шафою, поки здох-затих. Ми його потім витягли і викинули. Здоровенний був, рижий».
Був би я Хемінгвеєм, я б усе значно детальніше описав. Як голодний старий щур з відчаю знайти щось поживніше, зїдає отруту. При чому, десь краєм своєї щурячої свідомості, розуміє, що це якась підстава, і не може бути в його хазяїна зайвої не облікованої закуски, яка ще й розсипана по підлозі. Однак, голод змушує його не перебирати харчами. Можна було б описати усю п’ятиденну муку-агонію щура. А також, як весь цей час Вітя-Старий прислухається, як там його Щур-Рибина, ще шарудить, ще дихає? Чи вже відправився в свою щурячу країну вічного полювання. Але я ж не Хемінгвей. Просто, уявив я собі ту картину. Однокімнатна квартира з прикутим до інвалідного візка Вітєю в ролі Хемінгвеївського Старого і подихаючим за шафою щуром в ролі Хемінгвеївської Рибини. Мені здалося, що це якась моторошна страшна екзистенція. І чомусь перемога людини зовсім мене не порадувала.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design