Сотнями років український народ прагнув здобути собі незалежність і тими ж століттями перебував у поневолення різних держав та імперій. Здавалося б, ми – це найволелюбніша нація, напевно ніяка інша в світі народність не зрівняється з нами у бажанні жити у своїй державі і творити її власними руками. Але парадокс у тому, що ми спромоглися її створити лише 20 років тому, а до того… Страшне ХХ століття принесло стільки горя і смерті на українську землю. На початку сторіччя досягає апогею національно-визвольна боротьба, загострюються україно-польські відносини, формується
нова держава – Радянський Союз. І знову України не судилося бути незалежною. Насувається Друга Світова війна, яка принесе океани крові та сліз для українців, і насамперед тому, що вони не могли битися за свій народ, що не могли зробити війну по-справжньмо вітчизняною.
Ярослав Федорчук у своєму автобіографічному романі «Волинь» розкриває з документальною точністю всі жахи воєнних подій, які розгортаються на Волині. Сам автор є прототипом головного героя твору – Сашка, і через цей світлий образ висвітлює всю глибину тих злочинів, які скоюють нацисти, радянська влада, польські загони. І фашистський режим, і радянський намагаються запевнити українців, що вони їх звільнять і подарують свободу, але за цією невдалою ширмою простежується чітке бажання вкрасти в українського народу і теперішнє, і майбутнє, і навіть минулу історію, щоб стерти з лиця землі українську націю взагалі. «Чужа влада — чи польська, чи московська, чи німецька — є чужою. І той, хто їй служить, не захищає своїх» - напрочуд правдиві слова із роману.
Ярослав Федорчук описує безліч страшних подій так званої україно-польської різанини, засуджує розправи над політв’язнями при відступі червоної армії 1941 року. Також його до глибини душі обурює поводження комуністів із святинею українського народу – хлібом.
Сотні деталей знаходимо у романі, вони допомагають повніше розкрити та донести спогади очевидця до читачів.
«Волинянин» - прекрасний зразок автобіографічної прози, це чудова можливість для кожного дізнатися більше про історію нашого народу, більше цінувати те, що зараз маємо – незалежність, вільну державу, мирне життя.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design