Ця швацька машинка була неабиякою мрійницею.
А може, справа в тому, що в неї було тепер забагато вільного часу. А байдикувати, стоячи в кутку темної комірчини, не надто цікаво. Тож вона весь час згадувала про минуле або ж мріяла.
Раніше вона день у день старанно вистукувала голкою, зшиваючи клапті тканини в гарні сукні чи сорочки. І лише інколи господиня припиняла крутити її ручку, аби краще чути, про що гомонить старенький телевізор у кутку кімнати.
Якщо чесно, той телевізор ніколи не подобався швацькій машинці. Хіба отак можна: увесь час теревенити, та ще й заважати працювати іншим?!
Однак змушена була вслуховуватися в балаканину того телевізора, бо ж швацька машинка не може демонстративно затулити вуха. Хоча б тому, що вух у неї немає.
От сьогодні вона якраз пригадувала казку, почуту від телевізора. Там йшлося про маленьку принесу, якій пошили чарівне плаття.
Швацька машинка добре пам’ятала, що у казці плаття шили простою голкою. І шили те чарівне вбрання довго-довго, ледь встигли до балу. Звісно, наша машинка нічого не могла сказати поганого про звичайні голки: вони дуже корисні. Наприклад, аби зметати шматочки викрійки і подивитися, як виглядатиме вже готове вбрання.
Але ж усім відомо: шити на машинці зручніше і швидше! От вона б швиденько і дуже вправно впоралася б із завданням із казки. І нікому, особливо ж принцесі, не довелося б нервувати! Та в неї ще чарівніше плаття вийшло б!
Та тут її думки увірвало неприємне шурхотіння.
То до неї нагодилася миша. Що й казати, швацька машинка аж ніяк не зраділа такій гості. Миші – капосні створіння і можуть зіпсувати багато гарних речей.
Сором зізнатися, але наша машинка навіть трохи побоювалася такої сусідки: а раптом та спересердя чи від голоду вирішить спробувати ї на зуб?! Звісно, більшість деталей машинки - залізні чи пластмасові. Миші вони не по зубам. Але ж існує ще дерев’яна підставка!
Стояти в кутку комірчин, бо в старенької господині дуже-дуже болять руки і важко шити – образливо. Але тут можна сподіватися, що от-от старенькій стане краще і тоді машинка знову опиниться у кімнаті на столику. Буде, як раніше, працювати і навіть на базіку-телевізора спробує сердитися не так сильно.
Але ж як буде жахливо, якщо вона на той момент виглядатиме погризеною! На щастя, миша поки не вчинила їй нічого поганого. Навпаки, інколи підбігала поділитися новинами. Бо серед її знайомих було чимало тарілок і склянок, були старі сапетки й інший мотлох, якого вистачало в комірчині.
Але не кожна миша може похвалитися, що знайома зі справжнісінькою, та ще й і справною швацькою машинкою.
- … Усі кажуть, що дівчиська терпіти не можуть мишей. І співчувають їм. А ніхто й думає, що миші теж не можуть терпіти отих дівчисьок! От мене хто жаліти буде?!– виливала свій сум миша.
- Які дівчиська? – перепитала машинка, так і не втямивши, чому у «сусідки» поганий настрій.
- Півгодини торочу. А ніхто не слухає! – ображено запискотіла миша. Так пронизливо, що ледь голос не зірвала. – Онука сюди приїхала! Отак узяла і приїхала, на всеньке літо! Або пискотіти буде, лише я у кімнату сунуся, або бабцю впрохає кошеня завести! Жах!
Жаху швацька машинка ніякого не відчувала. Може, й добре, що в хаті ще хтось з’явиться. Хоч навряд чи мале дівча зацікавиться шитвом. То що їй із нового знайомства?..
Хоч познайомитися таки довелося і швидко. Тетянка, дарма, що невелика, старанно взялася допомагати бабусі у прибиранні. Навіть у комірчину зазирнула і пил із швацької машинки стерла. Не втрималася, крутнула раз колесо, що призводило в рух машинну голку.
Машинка, звісно, не зраділа, навіть стривожилася: хіба то забавки?! Але дівчинка не стала більше її чіпати. Бо справ у неї ще залишилося чимало. Не легко бабусі самій з пилом воювати, а після Тетяниного прибирання усі куточки в хаті ледь не виблискували.
Тільки миша невдоволено буркотіла: «Оте людське прибирання завжди наводить такий безлад, що й улюблені крихти не розшукаєш!» Та хто її, хвостату, стане слухати?
А в швацької машинки трапилася-таки радість: її принесли до кімнати і поставили на звичному столику. От тільки сіла за неї не господиня, а її молода сусідка. Машинка могла б і образитися, бо їй завадили солодко мріяти. Але мрії – то не так цікаво, як улюблена робота.
До того ж, справа, яку швацькій машинці доручили, виявилася дуже відповідальною.
Цієї осені Тетянці час у школу. Поки вона відпочивала в селі у бабусі, на вихідні до неї приїхав тато. Разом вони пішли купувати шкільну форму.
Але чи то не знайшли потрібної у крамниці, чи купували на виріст, та формений сарафанчик виявився завеликим. Тож аби радіти, що вже виглядає як зовсім доросла, дівчинка засмутилася.
І саме завдяки швацькій машинці форму змогли підігнати так, що Тетянка виглядала справжньою школяркою – дуже гарно й акуратно. Машинці навіть видалося, що зараз дівчинка виглядає не згірше, ніж ота принцеса, що її показував свого часу телевізор.
У машинки аж настрій піднявся, якби не побоювання: а раптом її відправлять назад у комірчину? Але їй пощастило: сусідка спитала дозволу пошити щось собі. А там і мала Тетянка, звісно, під пильним наглядом дорослих, спробувала навчитися шити платтячка для своїх ляльок.
Під кінець літа справи у малої потроху пішла на лад. Машинка аж трохи пишалася отакою здібною ученицею.
Шкода, що перед першим вереснем дівчинку відвезли до міста.
А швацьку машинку тимчасово віднесли назад, до комірчини. Довелося бідоласі знову сумувати. Навіть миша не хотіла із нею балакати, бо образилася, що всеньке літо про неї ніхто і не згадав.
Але, все ж, зараз машинці було трохи легше: вона мріяла не про якусь принцесу, яку ніколи не побачить. Бо ті принцеси живуть в чарівних королівствах, де нема місця звичайним швацьким машинкам. Вона чекала наступного літа.
Адже тоді Тетяна знову приїде до бабусі й обов’язково згадає про машинку. А що подорослішає, то шити в неї вийде ще краще.
За такими думками час до літа минав швидко. Наша швацька машинка навіть майже не сумувала.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design