Мені подарували квіти!!!
…Так-так, не дивуйтеся, саме три знаки оклику!!! І не страшно, що вони такі ж короткі, як і всі великі букви шрифта. А мої троянди, як височенні перевернуті знаки оклику, з такими довжезними паличками-стеблами, чи стеблами-паличками, і червоно-чорними бутонами-крапками, чи крапками-бутонами. Шкода, що на окличних знаках не малюють зелених листочків. Хоча, якби їх поставити у кришталеву вазу, можливо, вони б теж зазеленіли від радості, а може й розквітли б. Як моя посмішка услід за росяними пуп"янками.
Мені дуже давно не дарували квітів. Спочатку я сама воліла, щоб мені краще принесли шоколадку, ніж зірвали квітку з сусідської клумби, моєї тобто, потолочивши всі решту. Потім я надавала перевагу хорошій коробці цукерок, солодкоїжка у мені народилася швидше за квітникарку. І хлопці звикли, що квітів мені дарувати не варто. Згодом чогось вирішили, що книга - кращий подарунок. А в часи, коли дістати хорошу книжку було так само проблематично, як і хороші цукерки, проблематично стало й інше – знайти того, хто подарував би хоч букетик ромашок. Товаришки, оті самі, котрі так ласували моїми цукерками, порозкручували отих дарувальників на ромашки, волошки, білі троянди у весільних букетах, поки я зачитувалася книжками і об"їдалася шоколадками і цукерками.
А тридцять років настає завжди несподівано. Отак тобі вісімнадцять, потім дев"ятнадцять, потім двадцять, потім один і двадцять, потім.. ну два, ну й що, все одно з двадцять, потім.. та скільки б не було, все одно тулиться до двадцять, і ти ще пригадуєш, що то таке, коли тобі двадцять. …І раптом оті всі хвостики зникають, і тобі горді і самотні тридцять, без усяких прибамбасів.
І, виявляється, без отого набридливого хвоста, котрий так діставав мене у школі запрошеннями до кіна, оберемками ромашок, котрі ще з дитячих років дратували, бо росли під плотом і мене геть замучили мама вкупі з бабцею мити голову конче отою ромашкою, хоч всі знайомі дівчатка давно забули, що таке яєчний жовток і ромашковий напар, гонорово користувалися шампунями, а тобі оту хімію забороняли, як і обрізувати волосся. Яким же було святом, коли ти вийшла з перукарні, обстрижена "під мальчіка", а він, замість того, щоб радіти разом з тобою, промимрив, що ще одним пацаном на світі стало більше. І чогось рідше почав дарувати ромашки, а згодом взагалі зник, потім з"явився на горизонті, щоб одружитися і виїхати світ за очі. А тобі почали дарувати цукерки. Щоб одного прекрасного суботнього дня одружуватися з твоїми товаришками, котрі не надто розбиралися в моральних засадах жіночої дружби. А ти не дуже й гніваєшся, бо на роботі у тебе є такий…
А він тільки й всього, що працює разом. Бо абсолютно ніякої уваги не звертає. І навіть не думає звертати. І навіть не помічає, які чудові букети стоять на моєму столі, з весни до осені, від несміливих нарцисів і тюльпанів до пишних гонорових хризантем, і всі не куплені, а з власного городу, дбайливо доглянуті, прополені і политі.
І раптом якогось звичайного дня ти, затамувавши подих, випадково чуєш тиху розмову, що долинає з чоловічої курилки.
- Чув, ти одружуєшся.
- Так, через місяць.
- А вона знає?
- Ще ні.
- Чому не скажеш?
- Сама дізнається. А хочеш, ти скажи.
- Ти здурів, як я їй таке скажу.
- А що, вона однаково не погодилася б, навіть якби я їй небо прихилив.
- А ти що, говорив з нею?
- Навіщо, ти хіба не бачиш, у неї давно хтось є.
- Звідки знаєш?
- А ти не бачив квітів в її кімнаті? Через день свіжі. Ясно, що хтось дарує.
- А раптом то її власні.
- На городі такі не ростуть. То з базару.
- Дурний ти, я би все одно поговорив.
- Пізно вже, четвертий місяць.
Отак мої квіти, котрі я так ретельно доглядала, зіграли зі мною такий злий жарт. А може, й на добре вийшло, що ніхто нікому нічого не сказав. Він одружився, у них народилася донечка, потім ще одна, потім син. А потім він пішов до молодої аптекарки, у котрої купував памперси для малого.
А я давно перестала заходити в магазин, у якому колись купувала цукерки і шоколадки до чаю.
Та якось по дорозі на роботу вирішила забігти до найближчого магазинчика. Двері були зачинені, бо якраз розпочалася обідня перерва. Розвертаючись, я глянула у вікно і помітила, як хтось замахав рукою і побіг до дверей. Відчинивши, промовив:
- Прошу пані, заходьте.
- Дякую, не варто було хвилюватися. Я би зайшла після роботи.
- То вже не застали б мене тут. Я вже тут не працюю. Ось перевірку закінчую.
- А я вас знаю?
- Не знаєте, та я вас пам"ятаю. Ви раніше часто заходили до нас купувати солодощі. І завжди з букетом квітів. За цими квітами я й запам"ятав вас.
Давній спогад гірким болем обпік серце і стиснув за горло, та раптом змінив гнів на милість. Невже це той самий красень-продавець, котрий сипав жартами, поки відбирав найсвіжішу шоколадку, хоч ясно було, що всі вони з однієї партії. А потім довго ходив по залу, розмінюючи мої десятки. Це було наче ритуалом, похвалити мої квіти, мене, вибирати шоколадку, збирати здачу, запрошувати завітати ще. І я згодом теж почала спеціально обмінювати різні купюри на десятки, щоб не порушувати дійство. Здавалося, поки живе цей ритуал, все буде добре. І тільки розмова у курилці зруйнувала цей солодкий квітковий світ.
А той знайомий незнайомець почав, як тоді, жартувати, щось розпитував, я щось відповідала, і раптом він спитав:
- А чому ви без квітів?
- А хіба я без квітів гірша?
- Просто я завжди уявляв, як ви знову з"явитеся біля прилавка, без квітів, попросите шоколадку, а я вам замість шоколадки простягну букет. Та ви завжди приходили з квітами, а потім зникли.
- А у вас що, завжди під прилавком стояли квіти?
- Так, у відрі. Я ввечері дарував їх дівчатам з відділу, а зранку купував свіжі.
- А чому ви мені про це розказуєте зараз, а тоді мовчали?
- Мені здавалося, що у вас є хтось, хто дарує такі чудові букети.
І вдруге мені стиснулося горло, від жалю, від образи на мої ні в чому не винні квіти. Хоча єдина їх провина була в тому, що вони були такі гарні. Як можна винуватити квіти у тому, що вони гарні. Це як звинувачувати жінку у тому, що вона гарна, і тому ти боїшся підійти до неї, бо у неї, мабуть, вже хтось є.
І раптом він запитав:
- А можна, я вам подарую квітку?
- Можна, чому б ні.
- А чоловік не сваритиме?
- Ні, не сваритиме. // Цікаво, якби у мене був чоловік, він би сварив?
- Він що, не ревнивий?
- Ні, не ревнивий.
- Вибачте, що запитую, а він є?
- Десь, мабуть, є.
- То у вас нема чоловіка? Це добре.
- Що ж тут доброго? // А й справді, що тут доброго. Хоча раніше я знаходила у тому сотню плюсів для заспокоєння, як і кожна незаміжня жінка, котрій трошки за тридцять, як співала Вірця зі звіздочкою.
- Бо тоді я подарую вам троянди. І запрошу на каву. Після роботи. Можна? Ми з вами стільки часу бачилися, може, познайомимося.
- Та, мабуть, можна.
- Тоді зачекайте хвильку, я зараз.
І він вибіг надвір зі швидкістю вісімнадцятирічного хлопця, солідний статечний дядечко. Заскочив у якусь іномарку, а хвилин через десять повернувся з букетом розкішних троянд, темно-вишневих, майже чорних, і з величезною плиткою чорного шоколаду. Звідки він дізнався, що то мої улюблені, у нас на городі такі не росли. А про те, що я давно не їм чорного шоколаду, бо сиджу на безтерміновій дієті, не дізнається тим більше. Від сьогодні я – палка прихильниця французької кухні, бо до акуратного Рено не пасуватиме варений без солі рис чи вівсянка на воді, хоч вони й допомогли мені зберегти французьку фігуру.
А на моєму робочому столі знову з"являться мої квіти. Я приноситиму їх на роботу, проте не матиму нічого проти, щоб мені дарували розкішні троянди, хай навіть раз на тиждень.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design