Я цьому короткому огляді я б хотіла дати посилання на основні ресурси укрнету, на яких можна опублікувати поезію, дізнатися, де її читають, а також знайти цікаві добірки віршів.
Хтось скаже: це – реклама. Дуже вірогідно. Але кінцевою метою якісної реклами одночасно з продажем є формування попиту, інформування потенційного покупця про наявний товар.
САМВИДАВИ
1. http://gak.com.ua/
Всіма нами обожнювана Гоголівська академія, на якій щоправда останнім часом через велику кількість авторів та творів, деякі вірші проходять просто непоміченими. Читачі пишуть мало рецензій, автори пишуть мало відгуків. В рейтинг часто виходять твори, які публіка критикує, адже рейтингова система побудована за принципом кількості рецензій, а не оцінки.
2. http://slonyk.com/
Другий, після ГАКу, сайт з прозорою структурою, на якому інтуїтивно зрозуміло, як опублікувати вірш, а також як дістатися до віршів інших авторів. На слонику також є архів старого сайту, на якому розміщено багато чудових творів http://slonyk.com/old/.
3. http://teplovoz.com/
Не чекайте тут поблажливих відгуків, чи стриманої критики. Проте група авторів-старожил завжди відфільтрує графоманство у «відстій». На стіні зазвичай залишаються певним чином цікаві твори. Твори з «найкращого за 30 днів» дійсно варто почитати.
4. http://sevama.at.ua/
Сайт, що побудований за принципом форуму, а тому для мене особисто погано зрозумілий. Дуже багато творів дублюються із ГАКом. Проте часто проводяться конкурси і зібрання.
ЩЕ САМВИДАВИ, про які авторка статті нічого не знає, крім того, що на них лежать деякі її улюблені вірші
Якщо ви користуєтеся цими сайтами, додавайте коментарі у рецензіях. Я зможу відредагувати цю статтю з урахуванням ваших відгуків.
ЧИТАЮТЬ ВІРШІ
1. http://h4oblog.wordpress.com/
Творче угрупування, що проводить слеми, а також інші поетичні заходи. Мають групи в соціальних мережах http://vkontakte.ru/club6867048 та http://www.facebook.com/group.php?gid=115658871786861
2. Літтусівка НаУКМА. На жаль, читання анонсуються тільки на дошках оголошень НаУКМА.
3. http://festivals.vybir.net/
На цьому сайті анонсуються фестивалі. На більшості з них відбуваються читання творів. Якщо постаратися, то можна відшукати навіть тематичні читання. На приклад, фестиваль еротичної поезії «Березневі коти». Якщо в анонсі фестивалю авторів не запрошено до читання віршів, але вас цікавить подія, знайдіть координати організаторів. На скільки я знаю, мотивованим авторам ніколи не відмовляють.
ДОБІРКИ ВІРШІВ
1. http://poetyka.uazone.net/
Напевне найповніше зібрання віршів української поезії. Але заходити на сайт слід лише тоді, коли точно знаєш, що шукати (прізвище автора). Відсутність рейтингів і тегової структури не дозволить відшукати вірші за жодним іншим принципом.
2. http://sensualpoetry.net/
Мій приватний сайт чуттєвої поезії, на якому, окрім моїх віршів, розміщено також улюблені вірші сучасних авторів та класиків. Сподіваюся, що візуалізації і прев’ю дозволять читачам знайти те, що їх цікавить. Якщо у вас є улюблені чуттєві вірші – надсилайте їх на valeriia@sensualpoetry.net Якщо на сайті розміщено ваш твір і вам це не до вподоби – також пишіть. Щоправда буду змушена просити вас надіслати аналогічне повідомлення із профілю Вконтакте або Facebook. Сайт тільки-но переїхів на свій постійний хостинг!
3. http://bo.net.ua/index.php?showtopic=6250
Збірка улюблених творів могилянців. Ви будете здивовані, як багато тут віршів з ГАКу. Також можна знайти твори іноземними мовами.
Якщо ви знаєте інші добірки віршів – додавайте.
Сподіваюся, колективними зусиллями, ми створимо перший «Путівник по поезії укрнету».
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design