От лечу собі, лечу уві сні і думаю: ой, не на цвинтар, ой, тільки б не на цвинтар, ой, ради всього святого, не на цвинтар. І, звичайно ж, я лечу на цвинтар – як завжди… до тьоті валі, до якої мене ось уже вісімнадцятий сон як заносить. Я просто дуже сильно боюся, що мене колись занесе на чиюсь іншу могилу: а раптом там мрець якийсь... злобний? моя ж тьотя валя - не така, це вже точно, і тут річ не лише в тому, що на її пам*ятнику написано, якою чудовою вона була мамою, бабусею, жінкою, сестрою, двоюрідною сестрою, троюрідною сестрою, інженером-програмістом і прихожанкою якоїсь церкви… святого добра, чи, може, доброї святості – не пам*ятаю.
Ви б ото знали, як усміхається тьотіваліна фотка, коли побачить мене...так усміхається, що видно оці, знаєте, зморшки біля очей - і починає мені розповідати, як правильно вирішувати задачки з математики, мити посуд, чистити вуха і за вухами, варити кашу, плюватися паперовими кульками на портрет тараса шевченка і…пекти маковий струдель. «Значить, анька, береш обичну синю ручку за сорок копійок, виймаєш із неї стержень, а потом запихаєш туди пожовані кусочки бумаги – і дєрзай! - каже мені тьотя валя і весело підморгує лівим оком. Мила, добра стара жінка, вона кожного сну розповідає мені одне й те саме. І так виходить, що завжди десь між кінцем шевченка і початком струделя я засинаю уві сні, і мені сниться, що мені сниться, шо я лечу до цвинтаря...ну і, звичайно ж, прилітаю до тьоті валі, яка би так хотіла мене обійняти, та ось не може ніяк вилізти зі своєї фотографії. І в тому сні вона розкаже мені про те, шо кожної суботи вранці вона стає маленькою дівчинкою, такою, як я, і ми з нею граємося в піонербол, і валька завжди ловить м*яч частіше, ніж я, бо в мене сильно косить ліве око, аж на 15 градусів. А вдень ми з нею граємося в ляльки, і мені завжди так шкода своєї тонконогої красуні джесіки, бо вальчин ванька-встанька зовсім їй не до пари: товстий такий, нерозчесаний, та ще й ходити нормально не вміє.
валька – моя найкраща подружка, вона навіть подарувала мені свій старий тамагочі. В тому тамагочі нема однієї кнопки, але звірів там – штук десять. І леви, і динозаври, і собаки. Ото доглядаєш собі за тими звірями на уроках математики, а вчителька тобі навіть нічого й не каже – все одно ж ти (завдяки тьоті валі) вирішуєш задачки краще від усіх. Якось валька пригостила мене аж двома морозивами, і я розказала про це мамі: ну типу – бачиш, мамо, яка в мене класна подружка! А мама закатила мені істерику і сказала, щоб я негайно віддала вальці гроші за те морозиво: типу як так можна, в україні криза, а я подругу об*їдаю, як мені не стидно. Я, звичайно, віддала вальці ті вісімдесят копійок, але вона мені за них купила ще два морозива. Що я, винна, мамо, що валька в мене така щедра?
Ми з валькою вчимося в різних школах – вона в дев*ятій, а я – в третій. Я дуже сумую за валькою всі ті шість уроків, які я просиджую за однією партою з льошою. льоша – він якийсь дивний, він б*є мене ногами, обзивається на мене дурою і заганяє в хлопчачий туалет. Але одного разу, коли ніхто не бачив, він загнав мене в куток і поцілував. валька каже, що льоша в мене влюбився, але я їй не вірю. «Як у мене, таку страшну, можна влюбитися?» - думаю я постійно. Я колись навіть питала про це в тьоті валі, але мій сон не дозволяє їй говорити зі мною про щось, окрім математики, посуду, вух, каші, шевченка і струделя.
Скоро день народження у моєї вальки, і я знаю, що вона обожнює макові струделі. А тьотя валя не сниться мені вже третій рік, і вона так і не встигла мені розказати, як того струделя пекти.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design