Що таке епсилон, знає не кожен. Хто в школі чи у вузі вчився, щоб навчитися, мабуть, пригадують, що епсилон – це така грецька буква, пишеться як наша прописна писана "Е", тільки розмір її як у рядкової. А щоб вам зрозуміти, яким є кількісний еквівалент цієї величини, спробую пояснити на житейських прикладах.
Жінкам ця абстрактна величина буде найбільш зрозумілою, коли вони запам’ятають, що епсилон – це величина зарплати чоловіка, коли він три дні гуляв з друзями чи подружками. Добре, коли на рятівну пляшку пива вам не доведеться бігти позичати до сусідів, бо як таке бідацтво качалкою по голові бити, воно ж на ногах не тримається, і в душі замість трильйону злості пробуджується ще один епсилон – жалості до тварини, в яку перетворився ваш коханий.
Дівчаткам, котрі ще не відчули на власній шкурі, що таке чоловік після триденної відсутносі з приводу зарплати, і котрі ще свято вірять, що саме їх чоловік буде щоразу в день зарплати приносити розкішний букет троянд чи віддавати розпорядження секретарці зв’язатися з флористичною фірмою, щоб ті посипали газон під вікном спальні мільйоном троянд, а на річницю знайомства, одруження і день народження дарувати путівки на Канари, Багами і Мальдиви, поняття про епсилон може стати більш зрозумілим, коли вони прив’яжуть цю величину до величини предмета чоловічої гордості їх коханого, побачивши який, вже не хочеться ні троянд, жодної причому, ні Канарів з Багамами і Мальдивами і з Балі на додачу. Причому їм також слід запам’ятати, що якщо вони все ж захочуть побачити Балі не по телевізору, доведеться іноді прийняти епсилон як еталон, шукаючи розради в палких обіймах якогось туземця-Тарзана і не забуваючи про обережність, бо у тих, у кого одна величина епсилон, почуття власника дружини і ревнощі – величина обернено пропорційна до епсилону, тобто Отелло нервово курить збоку.
От чоловікам пояснити, що таке епсилон, не так просто, скажу я вам. Бо у кожного з них є свій критерій малості величини, з дитинства вони знають, що колись це може бути й ХХХ, а може й не бути. І коли вчителька у школі пояснює, що епсилон – це величина, як завгодно близька до нуля, але все ж більша, то дівчатка при цьому спокійно фарбують нігті, губи, вії, або вибирають, у чому їм на дискотеку піти завтра і з ким, а хлопці як один нервово напружують м’язи, щоб часом той епсилон справді не був більший всього від нуля. Добре було б, щоб хоча від 15 більший, тоді можна спокійно вчитися далі і не конче золоту медаль принести батькам на радість. Тож якщо у вас юнацькі страхи успішно залишилися позаду і ви забули і оригінал теореми Піфагора, і закон Ома, а вдома не всидите і п’яти зайвих хвилин, а бачачи епсилон, думаєте, який ідіот пише великі букви маленьким кеглем, нагадати ази математики можна наступним чином. Це величина, котра приблизно дорівнює вашій лояльності і толерантності стосовно водія Деу Ланос, котрий мав таку наглість обігнати на автобані ваш шестисотий чи хоча б стареньку приятельку Тойоту Камрі. А коли ваші страхи, борони вас Боже, переросли б у факти, то факт наглості водія Деу Ланоса вас, як правило, хвилював би мало, ну так на епсилон.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design