Революція 2004 року безперечно змінила владу в Україні, але в результаті політична система змін фактично не зазнала і її наслідки у плані державотворчому не були помічені, шукайте хоч із лінзами в очах і зі збільшуваним склом в руках – серед білого дня зі свічкою не знайдете. Більше того, вони абсолютно зникли у році 2010. Але все не так фатально.
Гасла революцій живуть значно довше, ніж люди, що ті ж таки гасла вигадали і значно довше ніж найменша дитина, що їх чула. Звісно вони переживають не одне століття і коли це стається, якийсь дивак віднаходить їх у товстелезних історичних книгах. Можливо навіть час-від-часу вживає їх, як афоризми.
Минуло менше ані ж шість років з часу тієї колотнечі. Ще живі усі свідки тих подій, окрім най-най старших, ну і додамо туди тих, хто ходив з ножем на перестрілку, або банально програв двобій природі. Ну або ще якихось мудацюг, відморозків і поморочених ублюдків, а ще самогубців та бариг… Коротше всіх тих, через кого смертність перевищує народжуваність.
Так от, гасла цієї революції стали попсою і забулися швидше, аніж Президент розпустив новоскликану Раду, але!!! Вони глибоко викарбувалися в пам"яті тих людей, хто бодай раз чув, як на одній площі, мільйон людей тримільйонного міста в унісон вигукує 5 слів, що після першої хвилини вигукування видаються вже дуже гарною і ліричною піснею. І минуть роки, і ці слова виринуть з пам"яті. Когось вони змусять банально усміхнутися, когось щось написати, от як зараз, в когось цей спогад витягне з глибин підсвідомості ще один приємний спогад. Ну і так далі.
Проживши кілька років, люди випили вдосталь розпачу, щоб похмілля пройшло лишень років так через 50. Мабуть, тільки тоді буде снага повторити і примножити цей прояв волі. Так, певно слово "волі" підходить дужче серед інших, причому в обох його трактуваннях і навіть більше, якщо хтось раптом нарахує…
Але, серед рік лайна, які невпинно лилися і литимуться, і зливатимуться в одну ще досить довго, і у фіналі вони стануть ширшими та довшими ніж пан Дніпро, тоді щось станеться, але не про те мова. Серед усього цього є надто, аніж просто щось приємне, до того ж цілком не пов"язане з гілками влади і з тим лайном, що породжує ті ріки, тобто з політикую. Його не пронюхати в повітрі, не відчути на смак, не почути у просторі, але ти його відчуваєш, отже сам собою нав"язується висновок: воно цілком реальне.
Це явно якась зміна, адже раніше того не було. І що ж могло змінитись, якщо довкола все те саме: речі, будівлі, природа (хіба що погода лихоманить), державні свята. Прапор і Гімн теж поки що змін не зазнали… Як казав один з великих: " якщо хочеш щось від когось сховати – поклади це йому під самий ніс, там він точно не знайде". Подумавши про це, я звузив коло пошуку і збагнув, що щодня бачу людей. Точно, люди подумав я! Змінились вони, але звісно ж далеко не всі.
Українці, мабуть, вперше за багато століть відчули себе українцями в їхніх головах, свідомостях, душах. Стали повноправними громадянами країни, якою вони ж таки керують, бо ніхто не наважився йти наперекір думки її громадянам, країни Незалежної. І най це був мізерний з огляду на тривалість існування людства відтинок часу, але він поніс за собою ще одні невиправні зміни.
Люди цієї примарної і майже міфічної країни стали цікавитися собою, а отже тим, ким вони є насправді. Їм враз стала цікава українська історія (ще зовсім малим школярам), література, музика, національний одяг, фільми, все те що підпадає під слово культура і все звісно ж українське. Мова!!! Ще вони перестали цуратись розмовляти рідною мовою, їх щораз стає більше. І на десять тисяч, таких зо кілька сотень буде, це не рахуючи тих відморозків, які б"ють негрів і китайців, при тому думаючи, що у розвитку вони пішли далі гомоеректус, а отже лишились бидлом. Нас, як відомо 45 мільйонів, продовжуючи минулу думку. І як відомо історії, навіть кілька сот, можуть стримати ціле військо, а отже і перемогти.
Аналізуючи зміни, випадково наштовхуєшся на ще одну думку. Від часу вибуху бомби, минуло дуже мало часу, а все вище сказане відбулось з неймовірним прискоренням. Не досягши піку свого прискорення, ті зміни продовжують відбуватися і математика безсила підрахувати їх швидкість. А отже навряд щось змусить цей процес зупинитися, навіть найпаскудніший тоталітарний режим. Хочеться вірити.
Колись Остап Вишня написав у своєму творі "Чухраїнці":"Якось то воно буде". Очевидно, що він не помилився.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design