У Млинах ранок. Уже й сонце визирнуло з-за лісу, а на сільській вулиці, як не дивно, ні душі. Зате майже в кожному вікні виблискує різнокольоровою гамою електронна веселка – телевізор.
- Агов, Катерино! – гукає стара Чумаченчиха, заходячи на сусідське полвір’я.
- Що там таке? А, це ви, тітко Ганно… - озивається господиня, виглядаючи крізь шибку.
- Та що – виходь, потеревенимо трішки. Годі в хаті ховатися, ніби яка підпільниця…
- Хіба ж я хочу ховатися – мушу, - виправдовується Катерина, з’являючись на ганку. – Вірите – клятий телевізор не дає й ковтка свіжого повітря хапнути. Щойно закінчилося «Люба, діти та завод», як уже «Дві любові» починаються…
- Це добре, що в тебе «любові» тільки починаються, а мої вже давно тю-тю!.. – жартує тітка Ганна. – Обід, мабуть, уже зварила?
- Де там! – змахує рукою сусідка. – Може, ще встигну… Ондечки після «Сестер по крові» і до «Гріхів батьків» аж півгодини вільних буде…
- Чого це я до тебе припхалася? – раптом замислюється Чумаченчиха, потираючи лоба. – Ага, згадала! Ти вчора «Буржуя…» дивилася?
- Ну-у…
- То я хотіла взнати, на чому там усе зупинилося, бо мені, уявляєш, отой ірод, отой алкоголік Андрій Маринин, не дав додивитися…
- Що ж він такого зробив? – враз зацікавилася Катерина, забувши про тітчине запитання.
- Що – що! Прибіг до мене у двір, мурмило, - й собі захопилася розповіддю Чумаченчиха, - та як зачав гамселити палицею по вікнах, перелякав бабу до смерті. Тоді саме «День народження Буржуя» показували… Дивлюсь – у телику стріляють, коли це по моїх віконних рамах теж та-та-та!.. І здалося мені, дурепі, наче кулі кругом так і свищуть… Лише й устигла подумати, що бісові «буржуї» вже на моєму подвір’ї розбірки влаштовують…
Тітка на мить замовкла, переводячи подих.
- А далі, що далі?.. – нетерпеливиться Катерина.
- Далі не зчулася, як під ліжком опинилась, - продовжує старенька. – Та не вся, голову й плечі просунула, а те-є… задня часть ніяк не пролазе… Тим часом краєм вуха чую, як «буржуї» вже сінешні двері ламають. То я, не довго роздумуючи, з-під ліжка – назад, та так навкарачки й поплигала під стіл. Залізла, скатертину донизу стягла й сиджу, як дитина на горщику.
- І довго сиділи? – усміхається молодиця.
- Довго – не довго, бачу – заходять… Один. А мені ж тільки ноги видно. У кирзових чоботах, лиховод, та ще й гів… гноєм обліплених. Ні, міркую, буржуйчики так не ходять, й них же наймоднючіші туфлі з задертими носаками… Не інакше, якийсь фашист із автоматом… Певно, уже в хліві побував, вони ж страх як «млєко» та «яйко» люблять, тобто любили. Ех, гадаю собі, або пан або пропав, треба вилазити, бо ще як почне зі своєї пукалки поливати – весь посуд переб’є, чортів мисколиз. А в мене ж сервіз порцеляновий у шафці, я за нього ще при совєтах майже сто карбованців дала… І телевізора шкода. Коли воно й саме обізвалося: «Ганько, - кричить, - куди ти поділася, стара відьмо?!»
Катерина регоче, аж захлинається. Чумаченчиха ж провадить далі:
- Ну, тут до мене, нарешті, дійшло… «Ах ти ж, сучий сину! – показуюсь зі свого сховку. – І не сором тобі чесних людей полохати!?» А він баньки витріщив і питає, що це я роблю під столом. «Не бачиш, - тицяю йому дулю під ніс, - підлогу мию!»
- А що ж Андрій?.. – підганяє тітку Катерина.
- Та він за нещасну козу приплентав сваритися, ох уже й метав там громи і блискавки… «Іди, старе луб’я, - верещить, - та забери свою скотину з мого городу, бо я їй ноги поперебиваю і роги обламаю!..» Вона, кізочка моя мила, бач, яблуньку йому обгризла… Де це чувано, щоб за якогось патичка людину до заїкання страхати, ще й від телевізора відривати, ну ти скажи?..
- Так, так, - згідливо киває головою господиня, щоб не перечити тітці Ганні.
- То як воно з тим «буржуєм»?.. – повертається до попередньої теми Чумаченчиха.
- Нічого, живий поки що…
- Живий? Ну слава богу… То я, те-є, подибаю, бо ще, чого доброго, пропущу початок «Приреченої стати зіркою».
- А відразу після «Зірки…» не забудьте – «Вовчиця»! – гукає навздогін бабці Катерина.
- Еге ж, еге ж, спасибі! Не забуду.
Подибала.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design