Це розповідь про людей, які перед сходом зорі християнства вперше зіткнулись з феноменом віри, про те, як під її впливом змінилося їхнє життя, їхні долі.
"Бог запізнюється" - правдива розповідь про месіянську добу на теренах Юдеї й Риму на початку нашого віку. Захоплююча історія кохання юдейки й римлянина, на фоні повстань і бунтів месіанської доби.
- Це книга про історичний період, який античні письменники, немов, змовившись, замовчували, якій згодом самі дослідники дали назву "мовчання віку"... Твір, що його тримаєте в руках не вимисел - він побудований на артефактах історії тієї доби, що вдалося віднайти у філософських, літературних та богословських джерелах того часу.
- Правдива розповідь про їхні вірування, побут і звичаї. Про те, як любили, якими були сімейні і міжродові стосунки.
- Довідаєтесь дещо більше про найяскравішу, найхаризматичнішу особистість в історії християнства – Івана Хрестителя, чи Ха Матбіла, як його називали учні, який у Божому замислі спасіння поруч з Ісусом відігравав одну із центральних ролей.
- Союз "Божих Обранців" – хто це? Тоталітарна секта, орден, перший на землі монастир, чи все ж це група людей, які своїми поглядами, стилем життя, надовго випередили вік, і епоху, в якій жили, й відкрили еру Священної Історії?
- Хто такий Машала - "Море Хаседек" – Учитель Праведности? У чому загадковість побуту й соціяльної організації спільноти пустельників ним організованих? Чому Пліній Старший називав їх "особливою породою людей"? В яких стосунках перебував із ними найбільший філософ того часу - Філон Александрійський?
- "Есени", "Кумранці" й "Іваніти"чи "Менданти"? - це всього лише відголосок сивої давнини? Чи із представниками цих релігійних течій можна зустрітись й сьогодні?
- Якими насправді були Понтій Пилат та знані особистости, адже їхні історичні образи й ті, які знаємо з євангелій, часами кардинально різняться...
- Довідаєтесь про чарівну природу, флору і фауну Ізраїлю - Обіцяної Землі, якою вона була коли по ній ходив Син Божий - Ісус.
А ище, найголовніше, в романі автор намагається дослідити проблему особистости в стосунках із самим собою, і в її взаємовідносинах з суспільством.
Вступне слово
Знаємо мало не усе, про історію Єгипту, Шумерського царства, розквіту Греції та Риму - епох віддалених від нас у часі. Початок же нашого віку загорнений у пелену таємниці. Цей період називають ище "мовчанням віку". Античні письменники, немов, змовившись зберігають мовчанку про першопочаткове християнство.
...Початок нового віку, нової ери. Безумовно, чільною особистістю цього перехідного періоду поряд з Ісусом був Іван Хреститель, коли ж брати в хронологічному порядку, то спочатку на світовій арені бачимо Івана Хрестителя, опісля вже охрещеного ним Ісуса: "А коли видано Івана, Ісус прийшов у Галілею і проповідував там Божу Євангелію"( Мар.1:14).
Герої роману, які мали щастя жити в той період, їхні долі, були незвичайними, та Іванові Хрестителю випала особлива роль – стати своєрідним містком між Старим і Новим Завітом. Усіх цих людей благословив Господь, їм дано було перегорнути останню сторінку старої історії, почати нову із чистого листа. З ними разом читач зможе побачити й відчути те, чого ніхто й ніколи не бачив й не відчував...
Деякі історичні події дещо зміщені у часі, та автора, може виправдати те, що в часи, про які йдеться в оповіді, "час" ище не мав того визначення, що зараз. Про час лиш велись суперечки: Аристотель наполягав на циклічности часу, - твердив, що все наше життя повторюватиметься безконечну кількість разів. Геракліт, - навпаки, уважав, що час незворотний, і порівнював його з рікою. Сократ, а за ним і Платон, - взагалі намагались не мислити категоріями часу – навіщо ламати голову над тим, чого не знаєш? – казали вони... Самі євангелисти теж досить вільно поводилися із часом: Матвій і Марко у своєму викладі керувались суб'єкнивними поглядами - вони згруповували події, що мали однакове моральне й релігійне забарвлення, Лука теж дозволяв собі об'єднувати деякі події, не зважаючи на час, коли вони відбувались. Зрештою, лише чотири століття по тому Августин Аврелій зробить поділ часу на минуле, майбутнє й сьогодення, а плин його представить стрілою, що летить...
Коротка історична довідка
Територія Палестини – місце де розвиваються події нашої розповіді, це частина узбережжя Середземного моря, яка простяглася від південної Сирії до Єгипту. Її довжина від південних схилів Ливану до Версавії – сягає 230 км. Ширина від Середземного моря до ріки Йордан становить 37 км. на півночі і 150 км. нижче від Мертвого моря. Площа Палестини 25,124 тис. кв. км. Ця країна розділена улоговиною, в якій тече ріка Йордан, яка бере свій початок від гори Гермон. Йордан утворює два озера – ел Гуле і Тиверіядське й впадає у Мертве море, не доходячи до Червоного моря.
Правобережну Палестину геологічно поділяє на дві частини Єзреельська долина, яка простягається на Південний Схід. Область на північ від цієї долини, - це Галілея, - батьківщина Ісуса, помазаника Християнства. На Південь від Єзреельської долини знаходиться Самарія та Юдея.
Ця невеличка територія й стала місцем, де відбулись найвизначніші події історії людства.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design