Моя бабця Мусія Вікторівна (дід її лагідно називає Муською) дуже любить потеревенити. Цього права у неї ніхто не відбере. Тим паче, що на вулицях гуляє демократія. Сьогодні, як, власне, і кожну суботу, ми вирішили провідати бабцю й послухати її історій з життя. Щоправда, до кінця її розповіді дослуховує лише моя меншенька сестричка Оленка, котра, відкривши рота, мов губка, вбирає у себе все бурхливе життя бабці, а потім цілу неділю переказує мені… Я ж, як правило, завше не витримую подібних випробувань й засинаю.
Сьогоднішній вечір може теж не стати виключенням із правил…
Зайшовши до хатинки бабці, я помітив, що настрій у неї досить піднятий, мабуть, дідусь анекдоти за старою звичкою травив… Тож роблю висновок, що заснути сьогодні доведеться трішки пізніше… Можливо щось розповість цікавеньке…
- Оце, внучатка, - починає сивоголова бабця й на її зморшкуватому обличчі з’являється усмішка. Тільки заради неї я і Оленка слухаємо всі її розповіді. Її усмішка зачаровує. – була я колись молода, красива…
- А зараз, шо? – бовкнула Оленка.
- Зараз просто красива. – відповіла бабця й знову посміхнулася. Боже, яка ж у неї ангельська усмішка. – Ото ж я діла творила. Е-е-й, куди зараз цій молодьожі братися! Ото ми раніше могли розслаблятися, не то, шо зараз… Водка, дівки, цигарки… Ех… - бабця змахнула рукою й подалася поглядом десь на років тридцять в минуле.
- А шо ж ви таке робили цікаве? – питаю я, адже ж я уже парубок, до дівчат бігаю, як не як, а шостий клас. Треба дізнатися усі секрети від старших. Нашорошив вуха.
- Та, веселилися. – буркнула бабця. – Оце згадую, як ми з дідусиком летіли на жовтому міціклєті з діскотєки… Ото було… Діду!!! – зненацька горланить бабця й не дочекавшись відповіді, продовжила оповідь далі. – Ото летіли ми, а не їхали. І тут мені збрело в голову прокататися за кермом. Довго я діда просила, доки не впросила. Посадив він мене за руль, я дала газу і, знаєте, поїхала… Не довго, правда, їхала…
- Скільки. – Оленка від цікавості аж рота привідкрила.
- Трішки.
- І??? – поцікавився я.
- Приїхала. – гаркнула бабця.
- Додому?
- На дерево. – посміхнулася бабця. – Одне колесо повисло на товстелезній гіляці молодого дубка, а ми з дідом злетіли з міціклєта, як тільки я з’їхала з дороги…
- Кла-а-а-с. – Оленка підстрибнула й почала хлопати в долоні.
- То ти так і не навчилася їздити на мотоциклі? – запитую я.
- Та навчилася. – відмахнула рукою бабця й нахилилася поближче до нас. – Ваш дід тоді працював трактористом у колгоспі, на роботу їздив цим самим жовтим міціклєтом, залишав його на бригаді, а сам йшов у поле. Ото, доки він у полі, усі, кому не лінь, гасали міціклєтом по селу. Ото раз мені набридло, я пішла до бригади, бачу стоїть міціклєт. Думаю – заведу й поїду. Еге, де там…
- А шо? – питаю я. – Хіба це складно?
- Без ключів, знаєш, ще й дуже…
- А-а-а…
- Але ж я – баба з огоньком, я колись бачила, як дід вставив три спічки в замок запалення й міціклєт заводився. Я теж вставила, завела й тихенько поїхала додому. Міціклєта загнала в гараж й пішла готувати вечерю…
- А дід, шо? – задригала головою меншенька.
- Шо-шо. Чекала я на нього весь вечір, немає його й немає. Думаю, мабуть, уже десь загуляв, мабуть, вгостили солоденькою і десь під забором ніч ночуватиме… Чекала до ранку, коли він прийшов… Тверезий, правда.
- Де ж він був? – уже не можу витримати я.
- На бригаді. Міціклєта шукав…
В хаті на мить прозвучав лункий сміх.
- От, внученьки, ото жизнь. Є шо згадати й внукам розказати. А то сьогоднішні парубки понапиваються й бродять вулицями… Ех… Я б їм зробила… Я б їм побродила… Сталіна їм треба… Розвели, понімаєш, демократію… Тьху…
Так ми заходили до бабці на веселі розповіді щосуботи, доки її не стало. Проте, частинка її душі живе у нашій пам’яті через її розповіді. І мимоволі розумієш, що «ото у неї було життя, не то, шо зараз…»!!!
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design