Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51622
Рецензій: 96045

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 20570, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '3.147.67.237')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Зрештую, стимул!

Читати – шкідливо. І не лише для очей

© Іриней, 18-01-2010
Читати – шкідливо. І не лише для очей

Нещодавно американське видання Human Events надрукувало перелік найшкідливіших книжок ХІХ-ХХ століть.

Список уклали 15 компетентних експертів. Кожен із них називав свої “шкідливі” варіанти лектури, а потім голосував за вже запропоновані. Таким чином у беззаперечні лідери якщо не всіх, то принаймні доволі буремних часів і народів вийшли Карл Маркс і Фрідріх Енгельс зі своїм “Маніфестом комуністичної партії” (рік видання – 1848). Трохи менше за ідеологів комунізму, на думку експертів, нашкодив людству Гітлер – його Mein Kampf (1925-1926) посіла другу позицію в переліку. А завершує першу трійку лідерів “Цитатник” (1966) Мао Цзедуна.

Та найцікавіше, що всій цій ідеологічній отруті буквально дихає в потилицю “Сексуальна поведінка самця людини” Альфреда Кінсі. Цю книгу, краще відому ще як “Доповідь Кінсі”, американський зоолог опублікував 1946 року, наводячи вражаючі – як на той час – факти своїх опитувань: 90% усіх його респондентів, тобто білих американських самців, мастурбували, 85% вступали в дошлюбні статеві зносини, 30-45% зраджували дружин, близько 70% користувалися послугами повій, 37% принаймні раз у житті кохалися з іншим чоловіком. Через п’ять років Кінсі опублікував аналогічну працю, присвячену жінкам. Його невипадково вважають ідеологом сексуальної революції.

На п’ятому місці непочесного списку Human Events – книга американського філософа-прагматика Джона Дьюї “Демократія і освіта” (1916), де відкинуто традиційну релігію й абсолютні поняття моралі. Далі – знову “рекордсмен” Карл Маркс зі своїм “Капіталом” (1867-1894), зовсім поруч – “Таємниці жіночності” (1963) Бетті Фріден, книга, в якій авторка – лідер феміністичного руху – поставила під сумнів такі традиційні жіночі цінності, як дім і родина. Завершує перелік знайомі кожному сумлінному студентові “Курс позитивної філософії” (1830-1842) Огюста Конта, “По той бік добра і зла” (1886) Фрідріха Ніцше та “Загальна теорія зайнятості, відсотка й грошей” (1936) Джона Мейнарда Кейнса. Не зовсім зрозуміло, що обурило експертів в останній книзі, де фактично викладено основи сучасної ринкової економіки, тим паче, вона багато чим зарадила захисту капіталістичної теорії в роки Великої депресії, але загалом із переліченого напрошується висновок: любовні романи, детективи та наукова фантастика не становлять жодної суспільної загрози. Читайте на здоров’я!

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалось



кількість оцінок — 1

Рецензії на цей твір

читайте ГАК!!!!

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Victor Artxauz, 18-01-2010
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.042812824249268 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати