«Дай мені зіграти мою останню пісню», - сказала морська свинка, щойно вилізши зпід кроваті у 27-й палаті. Це виявилося несподіванкою для хворого, з рештою для мене це так само було б несподлівано, якби морська свинка заговорила до мене, ще й з таким дивним проханням.
- Але ж ти свинка…,- нічого більш розумного до голови не прийшло, тому людина у білій піжамі і блідому обличчі вирішила, що такої відповіді буде цілком достатньо.
- Я не свинка! Я – морська свинка. Відчуваєш різницю? Це всеодно що ти дисантників американського підрозділу «морські котики» обізвав би лемурами. Це різниця. Це велика різниця. То даси мені заграти мою останню пісню?
- Останню?
- Останню.
- Ти хвора?
- А ти палиш?
- Палю.
- Дай цигарку. Я люблю гарно покурити в затяжку перед виконанням своєї останньої пісні. Це ж моя остання пісня.
- То ти помираєш?
- А ти дибіл?
- Не знаю. Мене тут від чогось лікують, але від чого я не знаю, - він підкурив відразу дві цигарки. Одну дав морськійц свинці. Вона смачно затяглася, почухала потилицю і протягла хворому свою маленьку лапку.
- Саня, - промовила морська свинка.
- Ні, я не Саня. Я Андрюха.
- Я – Саня. А то якось незручно, я збираюся грати тобі свою останню пісню, курю твій бонд, а ми навіть не знайомі.
Ще з півгодини вони сиділи і мовчки курили, вдивляючись у вікно, за яким десь там вглибині сонного міста ще було чути життя і рух маршрутних таксі. Це вікно потроху затягувалося морозними малюнками. Саня і Андрюха потроху починали мерзнути, ноги починали труситися, а зуби цокотіти.
- Знаєш, а у мене в палаті курити взагалі не можна. Але не щодня сюди приходить морська свинка і просить зіграти свою постанню пісню. Я, власне, вперше знайомлюся з морською свинкою. Та і ваших останніх пісень я ніколи не чув. До того ж, ти помираєш.
- З чого ти взяв? Я навпаки, починаю тільки жити, у мене навіть у думках не було померти. Почуваю я себе нормально. Тиск в нормі, температура 36,6, голова не болить, шерсть не линяє…
- А чого ж пісня остання?
- Так, пісня. Я гратиму на віолончелі. Це шось таке трошки більше за скрипку, але менше за контрабас. Я на цьому інструменті ніколи не грав. Але сьогодні ця пісня буде останньою. До того ж я жодного разу не грав на віолончелі і навіть ніколи її не бачив, але мені страшенно подобається це слово – ві-о-лон-чель… витончено, і головне – нічого зайвого.
Морська свинка вийшла на середину палати. Розставила задні лапи на ширину плеч. Ясна річ, що ніякої віолончелі в лікарні не було, до того ж морські свинки не грають на віолончелях. Але вона уявила, що в її руках спарвжній інструмент, у якому немає нічого зайвого і все довершено. Все, навіть назва. І ця морська свинка уявила в руках справжній смичок, провела ним по уявним струнам і полинув звук. Звук справжній, самий-самий справжній, хоча й інструментів не було. Але музика раптом полинула.
І від тієї музики чомусь раптом схотілося дуже спати. Хворий ліг на кровать, укрився ковдрою, промовивши, - «Його остання пісня…», - і заснув. А звук все линув і був таким справжнім і живим. Набагато живішим за цю зимову палату влітку. На прикінці літа лікарняні палати завжди виглядають по-зимовому. Все біле: халати, простирадла, пір’я в подушках і таблетни пеніциліну. Але від музики чомусь стало веселіше, і зима відійшла на другий план. А місто за вікном раптом почало прокидатися. І ця музика, вона надихнула життям голуба, зробленого за допомогою орігамі з туалетного папіру, і він вилетів у душник, штучні воскові квіти на стіні теж ожили, а хвороба зібрала свої речі у наплічник та пішла кудись далеко. Дуже далеко, де є зима і зовсім немає музики, де її залишать у спокої.
На ранок хворого виписали додому, а на підлозі у палаті ще досі дотлівав недопалок цигарки морської свинки. Морські свинки дуже повільно курять.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design