Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51586
Рецензій: 96021

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 17459, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '18.117.166.193')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Казка для дорослих

Адам

© Вишня, 18-08-2009
Збиралося на дощ. А в мені збиралося на страх.

У незашторених вікнах пливли освітлені повним місяцем хмари.

У шибку вдарили перші краплі дощу. Тіло пронизало першим струменем страху.

Я зібрав ковдру, нагріту моїм тілом, загорнув її у целофан і вийшов з дому.

Було холодно, моторошно і непривітно.

Я волів би не знати¸ куди йти, але знав. Я волів заблукати у темних вулицях, промокнути наскрізь, застудитися і вмерти. Бути вбитим блискавкою. Але знав, що дійду до нього. Дійду, бо він був моєю жертвою.

Він не вміє відрізняти кінець від початку, життя від смерті, Бога від диявола і ліве від правого. Він мешкає на мостах, бо мости не мають початку і кінця, не мають сталих величин і певності. І ще йому завжди дошкуляє холод. Тому кожної горобиної ночі він кличе мене, і я приношу йому щораз нову ковдру.

Від горобиної ночі до горобиної ночі ковдра вбирала моє тепло. Врешті, тіло ставало холодним і грубим, мов у мерця. Я знову був людиною, лише позбувшись цієї ковдри

Ми залежали один від одного. Він — від мого тепла, я — від його відчаю. Усі ці роки його відчай підтримував у мені життя, ту жалюгідну іскру, яка випадково зосталася в мені під час народження.

Вона народила мене під мостом 32 роки тому. Перед цим вона стрибала зі стільців, ходила до бабок, травила плід лимонами, оцтовою кислотою і настоянкою материнки. Зрештою, лишила мене під мостом у багнюці, впевнена, що я народився мертвий.

Потім з'явився він. Вкутав мене у засмальцьовану ковдру, зігріту його тілом, плюнув на мої вуста, - страхом плюнув, бо не міг розрізнити страх від спокою, - і прокляв прокляттям горобиної ночі.

Вранці мене знайшли.

Він розмовляє першою мовою. Моє тіло всмоктало її замість молока матері. Я уникаю мостів, бо, ступаючи на них, забуваю всі мови, якими володію, крім тієї, першої. Вона страшна, повчальна і солона на смак. Після неї завжди хочеться пити. Кинутися з мосту і пити, пити, пити. Після неї я забуваю, що я людина. Я стаю чимось першим. Чи кимось. Я волів би її забути. Я забуду її, коли у Празі завалиться Карлів міст. Та від цього його береже Голем

Приходячи до нього з ковдрою на щоразу новий міст, я знемагаю від страху залишитися там назавжди. Я довго й розпачливо кидаюся з одного краю мосту в інший, шукаючи виходу, прагнучи порятунку.

Він сидить під дощем, закутаний у мою ковдру, спостерігає за мною, доводячи мене до божевілля, декламуючи вірші, які плутаються у мене під ногами, перетворюються у кайдани, капкани і пастки.

Його голос звучить в унісон з ударами грому, блискавки переплітаються з довгим сплутаним волоссям, а я блукаю мостом, затуляючи вуха, борсаючись в його словах і хапаючи губами дощ, солоний на смак.

А потім я щоразу прокидаюся у власному ліжку. Знесилений, стомлений і розбитий. Ловлю поглядом дату на електронному календарі і йду купувати нову ковдру.

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0

Рецензії на цей твір

німий фільм

На цю рецензію користувачі залишили 3 відгуків
© Захар ван дер Бюйтен, 19-08-2009

Чесно кажучи...

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Уляна Галич (Консуело), 19-08-2009

Дримба слів

На цю рецензію користувачі залишили 2 відгуків
© Дара К., 18-08-2009

А в мені збиралося на страх.

На цю рецензію користувачі залишили 4 відгуків
© Залєвський Петро, 18-08-2009
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.035674810409546 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати