Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51558
Рецензій: 96010

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 15791, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '3.135.219.153')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза Альтернативна історія

Лови на москаля. Інтродукція.

© Захар ван дер Бюйтен, 24-05-2009
Відомо єсть, же любопитство се гріх, прецє чи ж бул хоч один человік без гріха?
Рожденний в фамілії незнатній, але шляхетній і призвоїтій, отримал-єм достойне шляхтича викшталценіє. Так ся стало, же в бібліотеці родителя мого бул утвор превелебного Алоїзіуса з описанієм єго мандрованій по світу хрещеному і магометанському. Яко шляхтич, вміл-єм читати лаціною написане, а альбовім нігди на чужині не бул-єм, закортіло мені, вельми грішному, опустити родимий край, жеби на власні очі увидіти чи правда сказана в преречоній книзі, коїй найулюбьонішою моєю секцією було "До питанія про існованіє москалів" з щегульною дескрипцією:
"На Москві-ріці, горі далече од Чигирину, ся обрітають химороді іменуємиє москалі наподобіє члека сущіє, з двома руками і двома ногами, великіє, якоже малпи альбо ведмеді, можуть жити в воді і на землі, прецє ж гловно на деревах, з коїх ізлазять долі, аби лише пограти на варварській лютні балалайці альбо з'ясти щи, обаче з якого мняса смажать сю страву і хто єя готує для них мні невідомо."
Опановал мене сверб увидіти живого москаля. Для того послал-єм пахолков своїх на ярмалик поспитати аще не чул хто-кольвек про такі дива паче спіткал. Повернули они з человіком зацним і спанялим, купцем з землі іноземної, з Пирятина. Оповідал он мені таке:
"У державі нашій, Пирятині, великій та обфитій, є містечко худе, Харків на прозваніє. Гендлюють там тілько пиріжками та коцами, сиріч ковдрами. За коцами сими приїжджають купці  аж з Подолу. Накупив я одного разу сього краму та й поїхав продавати у Галичину. І на кілька коців виміняв там в одного ляха живого москаля. Взяв його з собою, дітям у подарунок, та по дорозі він в мене іздох. Поганський лях не попередив, що москаля треба було годувати тілько щами, я ж бо давав йому галушки. вареники й борщ."
Спитал-єм купця де се єсть та Галичина, а гди ся довідав, іж заутра он рушить там знов, шляхтичем будучи пристойним, запросил-єм го на колацію, де за келихом меду купець дал обєтницю взяти мене з собою яко компаніона. Добре попоявши, поснули-сьми, а за день були-сьми юж в путі.  

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0

Рецензії на цей твір

Викшталценіє

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Богдан Коломійчук, 24-05-2009

Обдурив

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Микола Мисковець, 24-05-2009
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.049340009689331 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати