Я знаю кількох людей, які ведуть щоденники. Я навіть бачив ці щоденники. Тобто не читав а бачив. Я бачив як вони в них роблять якісь записи, як вони з ними носяться, як вони їх перечитують, як не випускають з рук і не кладуть на видне місце. Я теж певною мірою відношуся до таких людей…
В дитинстві
В дитинстві діти часто ведуть щоденники. Ведуть не довго, бо це стає якоюсь каторгою. Я впевнений, що в дитинстві багато хто веде щодженниуки і записи в них майже всі однакові:
- прокинувся
- поїв
- пішов до школи
- прийшов
- поїв
- зробив уроки
- погрався на денді
- подивився на добраніч діти
- ліг спати
І так кожен день… дні три. Потім це все набридає і щоденник відносять у купу зі старими газетами, потім відвозять бабусі в село і спалюють у плиті. Так відбувається тому, що діти чують про щоденники щось цікаве, хочуть таке саме зробити. Але вони не такі як літературні герої і не усвідомлюють нащо треба ці щоденники.
Пізніше «щоденник думок» заміняє шкільний щоденник. Певною мірою він і є справжнім ЩОДЕННИКОМ. В ньому є якісь оцінки, двійки за поведінку, записи вчителів. Так можна простежити, коли дітям було в лом вчитися, коли в них був переломний вік. Однак ці щоденники відправляються на смітник переважною мірою, як зайвий непотріб.
В дорослому віці
Щоденники веде не так багато людей. Записи в них відрізняються від дитячих щоденників. Тобто записи у щоденнику відбуваються не щоденно, а за потребою. Яскравий приклад розумного щоденника показано у фільмі «Вечное сияние чистого разума» з Джимом Кері.
Мій щоденник у мене дуже давно. Його помаранчево-жовта обкладинка не схожа на обкладинку. Я ношу його вже кілька років як черепаха панцир і ніколи не залишаю його вдома. Не тому що не хочу щоб його читали, хоча це теж, а тому що іноді може схотітися згадати якісь поїздки, якісь події, якісь маразми, що там занотовані.
Там є записи між якими пройшло півроку, є такі, між якими пройшло півгодини, є роздуми над подіями, про друзів, про те що коїться в голові. Перший запис зроблено 2 липня 2007 року, останній – вчора. Зараз у цьому зошиті залишилося дві чистих сторінки. Дві останніх сторінки цього щоденника, у якому моє життя за кілька років. А подій було багато…
Через якийсь час дві вільні сторінки будуть заповнені моїм життям. Тоді доведеться заводити новий зошит, але я вже звик до цього…
Навіщо?
Ну цього я точно сказати не можу. Знаю точно одне – пам'ять стирається, точніше заміщується. На місце старих подій приходять нові, деталі стираються, і от щоб відчути ті деталі я можу почитати потрібний запис. А колись, можливо, цей зошит знайде хтось. І, можливо, з того зошита щось знадобиться для чогось, а можливо… лише перед папером ми можемо бути чесними на сто відсотків. Тому й не хочемо, щоб це все хтось читав. Принаймні, доки ми ще тут…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design