Почвара не думала на нас нападати. Але, за місцевим прислів’ям, якщо течія не несе човна догори, тоді слід вигрібати проти течії. Лаврин зійшов з центральної дороги в невелику бокову вуличку й стрімко пішов до останнього будинку, що межував з полем. Вояцтво на такий поворот навіть вусом не повело, наче так і має бути. Напруга наростала. Нечисть зачаїлася саме в цій халупі з проваленою стріхою та потрісканими стінами. Таке ведення господарства дуже характерне для природжених руйнівників, в мові яких немає й слова на кшталт “відбудуй” чи “полагодь”.
– Зараз, Марку, ти познайомишся з одним з моїх дуже давніх друзів, – сказав мольфар у спосіб, притаманний тільки чарівникам.
Ми зупинилися перед щільно закритими дверима. Охоронці розтягнулися вздовж тину й підготувалися до сутички. Бо вже ніхто з них не сумнівався, що ворог в будинку спромігся на засідку чи іншу підступність. Інакше б навіщо Лаврин всіх сюди вів? Місцеві жителі дивилися на наші приготування здивовано, але заперечувати озброєним не наважувалися. Тільки відійшли, про всяк випадок, подалі від подвір’я.
– Виходь і говори з нами, бо ми тебе бачимо.
За стіною щось заворушилося, та дверей ніхто не відчинив. У будинку було двоє.
– Виходь і говори з нами, бо ми самі увійдемо.
На цей раз користі було більше. З внутрішнього боку заскрипів засув і двері почали прочинятися. Перелякано, переминаючись з ноги на ногу, на подвір’я вийшов обдертий, латка на латці, бідняк. Я ще не міг сказати чому, а темним породженням був саме цей зашкарублий і боязкий селянин. В натовпі за нашими спинами прокотилося незадоволене рокотання. Мовляв, що ці зайди хочуть від дурного Глера, якому боги вкоротили розуму? Лаврин це чув, та робив свою справу.
– Тобі не місце тут, і ти це знаєш. Тому йди й не повертайся.
Дурний Глер зігнувся мало не до землі й глянув, питаючи поглядом, “що шановні добродії від мене хочуть?” Та різкість Лаврина не пом’якшила навіть ця покора.
– Йди й не повертайся.
Після цього наказу обдертий бідняк вирішив проявити своє справжнє єство. Спершу обличчя набуло земляного відтінку, губи пересохли, посиніли й почали тріскатися. Далі щира посмішка перетворилася в злий вишкір, а очі налилися кров’ю й стали схожими на кошачі. Божевільний вже не пригинався долі, гордо вирівнявся й почав зростати. За якусь мить став навіть вищим за Лаврина. Над бровами прорізалися дві невеликі гулі, які швидко випиралися вперед й переростали в роги, схожі на серпи, зігнуті гостряками донизу. З-за спини вогнем запалав зміїний хвіст з гострими трикутними гребенями у всю довжину. Одежа тріскала по швах, аж поки не впала на землю брудним лахміттям. Нечисть постала перед здивованими односельчанами у повній красі. Вдвічі вища за будь-кого з півничан, червоноволоса, широкогруда, з цапиними ногами, довжелезними пазурами, вогненними рогами й хвостом. Та ще й голосно сопла й видихала полум’я.
– Не ти мене кликав, не тобі й мене проганяти! – сказала почвара грубим, наче з ями, голосом.
– Кликав тебе не я, але силою, даною мені, я наказую тобі покинути цей будинок і забути дорогу до цього селища. Бо іншого тобі не дано, повітряний перелеснику, користолюбцю чужих нещасть. Нечисте до нечистого, людське до людського! Йди геть!
Тут Лаврин замовк і взявся до дії. Витяг зі своєї сумки пучок терлич-трави, що росте високо в горах, й розвіяв перед почварою. В повітрі зависло попереджувальне шипіння. Перелесник, про якого мені Гамаюл трохи встиг розказати, відверто не хотів покидати обжиту домівку. Бо тут його любили і леліяли, чекали й цінували. Тут він створив сім’ю й множив темне щастя. Ці підступні духи приходять тільки до жінок, якщо відчувають їхні страждання за втратою чоловіків і прагнення бути коханими. А прийшовши, вони заміняють собою весь світ, змушують забувати про печалі і перетворюють довірливих на своїх служителів, відьом.
Так сталося і цього разу. На захист вогнедишного людинозмія з будинку вилетіла, розпустивши коси, молодиця. І наміри в неї були зовсім не мирні. Витягши кістляві руки вперед, вона спробувала накинути на мольфара чорну, невидиму для інших людей петлю. Перелесник в цей час задоволено засміявся. Проросло його зілля в жіночому серці. Та Лаврин залишався спокійним, як лід, і розірвав петлю заввиграшки, однією силою своєї волі. А далі різким струменем повітря зірвав відьму з місця й кинув спиною об стіну. Тут вона й знайшла свою загибель, бо від удару не витримала трухлява покрівля і дерев’яна балка пробила молодиці груди. Такий поворот подій перелесника невимовно розлютив. Бо щойно загинула його відьма, виплекана слуга, вбити яку можна тільки пронизавши серце.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design