Чому восени листя стає таким гарним?
Пам’ятаєте, в той день в шкільне вікно світило по-літньому яскраве сонце, дурний голуб всівся на підвіконня, щось собі туркочучи під ніс, а ви щиро жалкували, що не здогадалися завчасно викинути портфель у вікно, а потім незалежно спуститися шкільними сходами, чесно глянувши в очі класному керівникові, якого випадково зустріли на першому поверсі, й рішуче вийти на шкільний двір, а потім… За такими думками вам було не до нудних розповідей вчительки про фотосинтез та пігменти. Тож тепер і доводиться кліпати повіками, роздумуючи, що ж відповісти п’ятирічній знайомій, яка з дитячою настирливістю з’ясовує найважливіше для неї зараз питання. Та й чи дошукується вона правди чи просто, як і всів малюки, жадає почути казку?
Доводиться піднімати з землі вимитий дощем, аж блискучий жовтавий листок (от побачить мати малої! – нагорить обом) і нашвидкуруч вигадувати чарівну історію.
Кожної осені над Містом пролітає диво-птах, найгарніший з усіх птахів, який будь-коли черкав своїми крилами пухнасті хмаринки. Але навіть якщо дуже захотіти, нам все одно не вдасться побачити його: дорослі нечасто знаходять хвильку, аби байдикувати, задерши голову до високого неба, а малим важко дотягнутися до виднокругу навіть поглядом. Летить цей птах до Невідомої країни, де ніхто і ніколи не відчуває ні болю, ні самотності. А оскільки ця країна далеко (дехто каже, що птах просто кружляє навколо планети, вишукуючи місце, якого ніколи й не існувало), то час від часу він змушений сідати на дерева та відпочивати. Інколи він через втому чи неуважність губить пір’їну, а та, заплутавшись між зеленого листя, так і не долітає додолу.
Пір’їна сумує за птахом, і шепоче своїм сусідам – звичайним листкам про щастя линути небом так високо, що, здається, от-от зачепиш кінчиком жовтогаряче сонце, яке щедро ділиться з тобою своїм кольором. Листя уважно слухає, стиха шелестить, співчуваючи дивній новій знайомій, яка переконана, що на світі є щось краще, ніж надійне дерево, здатне захисти тебе від найсильніших вітрів та напоїти живучим соком. Але й серед листя зустрічаються мрійники, так-так, дивні створіння, що мріють перетворитися на пір’я диво-птаха і сміливо полинути вдалеч. І що може зробити пірина, відчуваючи хвилювання за долю нових товаришів? Лише подарувати їм частку свого кольору: нічого, що вона сама тепер тьмяна, у неї стане сил наздогнати диво-птаха, а тоді… тоді все буде чудово.
А люди дивляться на дерево і лише знизують плечима: коли встигла непомітно завітати до Міста осінь? Коли вона визолотила листя?
Та одного разу пір’їна розуміє: вже час. Хоч, якщо чесно, зараз навіть трохи запізно, адже десь вглибині душі вона трохи вагалася: а раптом листя, не те, яке ладне полинути за нею, а те, що переконувало, що жодній пір’їні не вдасться летіти ти так швидко, щоб наздогнати птаха, а якщо пощастить наздогнати колишню господарку, то неможливо знову прирости до крила. І взагалі, ніколи і нікому не вдавалося зупинити час і зробити все так, як було колись… Так-от, одного дня колишня пір’їна, тепер більше схожа на звичайний пожовклий листок, набирається мужності і… відривається від гілки, ледь гукнувши: «Прощавайте!» колишнім сусідам.
Вона лине до обрію, підхоплена несподіваним подихом осіннього вітру, а листки, з тих, замріяних, спершу заздрісно дивляться їй услід, а потім рішуче кидаються у невідоме. «І куди, питається? Чи для того я їх плекало?» - звично зітхає дерево, що бачило численні покоління оттаких-от мрійників і добре знає, до чого призводять такі легковажні прагнення. А листки, переживши коротку захоплюючу мить польоту, лягають на землю та засинають, втомлені. Деякі з них переконані, що за мить знову зможуть злетіти вгору і знову полинути за чарівним птахом, який обов’язково визнає їх своїм пір’ям: вони ж бо тепер такі гарні. А потім приходить зима, вкриває їх м’яким снігом, аби їм солодше спалося. А весною проростають із них барвисті квіти, даруючи людям радість і надію.
А чи змогла пірина наздогнати свого птаха? Чи впала додолу звичайним сухим листком? Чи був той птах насправді, чи він – лише вигадка якогось мрійливого і самовпевненого листка? Вирішувати вам, це ж ваша казка.
І знаєте, не варто розповідати її малій знайомій: може, ця історія і чарівна, але надто вже вона сумна. А якщо не втримаєтесь і таки розповісте, то не забудьте додати, що мудре листя, хоч так і не відривається від гілки, але теж жухне, а потім і взагалі зникає. Чому? Через закони природи, які ви так і не вивчили в школі. Хоча не варто засмучуватися: про них чомусь інколи так кортить забути навіть сумлінним відмінникам…
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування
KP-design