Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2685
Творів: 51022
Рецензій: 95767

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Нарешті! НАШІ В ЛІСІ!

(Рецензія на твір: Останнє запитання (друга редакція), автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© , 29-11-2005
Друже Юрію,
Дякую за чудове оповідання. Я отримав величезне задоволення! Нарешті на ГА починає з'являтися гостросюжетна історична проза! Особисто мені ця річ сподобалася навіть більше, ніж твої попередні твори. Українська історична тематика - це як бездонна криниця. Тут є багате розмаїття тем, сюжетів, драматичних вивертів. Браво, Юрію!

Щодо недоліків. Їх є, нмд, не дуже багато. Нічого страшного.

Найперше - особисто мені дещо не вистачає конкретики історичних дрібничок. Трохи глибшого вичення історичних деталей. Як ти знаєш, сам я люблю занурюватися в історичну тематику шляхом дуже точної атребутики, фактичних історичних реалій, предметних і дуже специфічних деталей і дрібниць з того часу. Иноді ці речі дуже допомагають. Щось на кшталт буцімто чудернацької назви хутору Пищенці на трофейній мапі. Це дуже влучно - відразу створює певний настрій!

До речі, я не зрозумів, що таке "фінка". Хіба це не фінський ніж? (Невже це автомат "Суомі", з якого радянці скопіювали собі ППШ?)
"Дев"ятка" - це пістолет дев"ятого калібру?
І яка там була важка совіцька снайперська гвинтівка? У 1943 році ліпше було б мати німецьку зброю - з огляду на можливість здобувати відповідну амуніцію. А от вже після 1945 - більшість упівців мали совіцьку зброю. Бо до німецької важче було дістати набої. До речі, в 1943 далеко не всі снайперські гвинтівки мали оптичний приціл. Дуже часто снайпери у 2СВ користувалися звичайними трьохлінійками (такими, як та, що я докладно описав у "Пінгвінах")

І яка там була танкетка чи панцерник у лісі? У німців не було в 1943 році того добра аж так багато, щоб витрачати його на партизанів у лісі, замість фронту. Та й не дуже воно б проїхало по "бездоріжжю". Радше, нмд, то був "кюбельваген". Ще німці могли б мати важкі мотоцикли, наприклад "Цюндап", або БМВ.

Мені б кортілося також більшої конкретики з сучасного оточення Петра Ковальчука. Який у нього був бізнес? Може, лише кількома словами. (З огляду на те, що він потрапив на Захід уже в дорослому віці, навряд чи зміг би стати лікарем чи адвокатом, та ще й напевне не дуже володів англійською мовою. Імовірно, якийсь будівельний бізнес, або щось подібне фізичне) Що таке "дороге авто"? Сумніваюся, щоб він міг мати Бентлі чи Порш, Мерседес чи Ягуар. Найімовірніше у нього було велике американкське авто (відносно не дуже дороге тепер, коли він на пенсії, але дороге колись, коли він його щойно придбав - тоді був молодший і його бізнес був у зеніті) наприклад Крайслер чи Кадилак. Це було б більш типово для діяспорного українця.

І яке саме віскі він пив? Переважно діяспора цмулить дешевий канадський Сіграм (Seagram) чи якісь дешеві джини, фруктові шнапси чи польську водку. А віднедавна - море української горілки, яку везуть сюди тонами як сувеніри. Позаяк, Jack Daniels, Johnnie Walker, різні шотландські віскі чи инші відомі бренди є задорогі. Але ж містер Ковальчук, здається, був людиною не дуже питущою. Тому він міг пити що завгодно. Якусь подарункову пляшку, наприклад.

Насамкінець, Юрію, маю до тебе пропозицію і прохання. Будь ласка зв'яжися зі мною на мило, аби я тобі відписав. Подробиці - електронною поштою.

Щиро,
Олесь Бережний
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.81564903259277 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …